Vše je velká změna. Zásadní vliv na myšlení a prožitky těhotné ženy mají velké proměny hormonálních hladin v jejím těle. Projevují se přecitlivěním, náhlými změny nálad. Partner by měl vědět, co všechno jiný stav ženě přináší, a měl by být na to připraven. Těhotná žena potřebuje, hlavně v „křehkých“ prvních třech měsících, hýčkat, chránit, a potřebuje cítit bezpečí a lásku víc, než kdy jindy. Partner by měl s budoucí maminkou mluvit o tom, co cítí, o miminku. Jeho zájem má velice pozitvní vliv na cítění matky.


Hormonální změny v těle ženy můžou mít na počátku těhotenství vliv na nechuť k milování. Žena může mít strach z pohlavního styku, vzhledem k možnosti častých potratů nebo myšlenky na obavy z ohrožení plodu v tomto období. Po překonání tří měsíců tento stav opadá. Jsou dvojice, které raději volí sexuální abstinenci po celé těhotenství, jiné se věnují jen mazlení, něžným dotykům, ale jsou páry, které se sexem problémy nemají. Jako všechny oblasti lidského života, i tato výsostně intimní je plně závislá na individulaitě každého z nás.


Muž by měl v něžnostech a v erotice plně respektovat přání ženy, která ví, jak jí to vzhledem k rostoucímu bříšku vyhovuje, frekvenci i délku milování. Tatínek by měl být připraven i na možnou abstinenci v sexu a neměl by tuto pauzu brát úkorně. Nevyčítat, nenutit ženu k milování.


Určitě se v těhotenství nepřestávejte hladit a líbat, držte se za ruce a hlaďte rostoucí bříško. I ještě nenarozené dítě cítí váš zájem. V průběhu celého těhotenství poslouchejte své tělo. Sama pocítíte, co je pro ně nejlepší. Nepřepínejte se psychicky ani fyzicky. V případě, že se objeví jakákoliv zdravotní kompikace, navštivte svého lékaře.