Rozličných osudů a situací, kdy je, nebo se alespoň zdá, těhotenství nežádoucí, je celá řada. Pokud jste se do obdobné situace dostala či se jen obáváte, že byste těhotná mohla být, nabízíme vám pomoc, tedy ne náš magazín, ale PORADNA PRO ŽENY A DÍVKY při občanském sdružení Ochrana nenarozeného života.
Těchto poraden je 15 v celé republice a jejich činnost je diskrétní a samozřejmě bezplatná. Slouží jako záchytná sociální síť a zajišťuje spolupráci s dalšími odbornými pracovišti, jako jsou právní poradna, gynekologická a sexuologická ordinace, protidrogová poradna a v neposlední řadě těm nejzoufalejším poskytuje i materiální výpomoc. Konkrétní pomoc poradenské sítě počíná zdarma provedeným gravitestem, dále je klientkám poskytována pomoc v podobě konzultaccí, během nichž dívka či žena, která byla prvotně ve stressu jednoznačně rozhodnuta pro interrupci, často zjistí, že přerušení těhotenství by vlastně nebylo tím, co si ve skutečnosti přeje.
Paní psychložka Markéta Klímová z pražské poradny ve Voršilské ulici (kousek od Národního divadla) říká, že nikdy nikoho nepřemlouvá, aby interrupci nepodstupoval a že dívkám nemůže ani takzvaně radit – každá žena se nakonec musí rozhodnout sama, poradna jí jen může pomoci najít k tomuto rozhodnutí tu nejlepší cestu. Mgr. Markéta Klímová nám vysvětlila, že všechny neplánovaně těhotné dívky jsou osamělé, často zoufalé a mají se rozhodovat vlastně pro celý další život. Když najdou v jejich poradně pochopení a pomoc, často se stává, že původní rozhodnutí zásadně a přivedou nakonec do poradny ukázat svoje miminko – a to je pro práci terapeutů tou nejkrásnější odměnou.

NAKONEC VÝZVA PRO VŠECHNY: Sdružení SONŽ je pochopitelně jako každá jiná podobná organizace ve velmi špatné finanční situaci – pokud některá z vás, milé čtenářky, sama něco takového prožila a dokáže ocenit podobnou pomoc nebo jestliže vás práce sdružení zaujala a chcete pomoci, je možno sdružení poskytnout finanční pomoc v podobě sponzorských darů. Obraťte se na naši redakci nebo přímo na pražskou pobočku SONŽ, Voršilská 5, Praha 1, telefon 24 91 44 04, paní Mgr. Klímová. Za případnou pomoc děkujeme.