Jedna z věcí, která vás napadne, pokud otěhotníte, je, co budete nosit na sobě, když nezapnete kalhoty a pásek u sukně vás bude tlačit. I normálně tíživý problém každé ženy, to jest nemám co na sebe, se tedy rozroste do gigantických rozměrů. Nesmíte podlehnout tzv. normalizačnímu módnímu trendu, jež z vás udělá rozteklou maminu ve stejnokroji širokých károvaných šatů s okrajkovaným límečkem - jako v dobách ne zas tak dávno minulých. Dnes naštěstí je z čeho vybírat, existují speciální prodejny jen pro nastávající maminky, kde si můžete koupit něco, v čem budete působit dojmem, že i těhotná žena je přitažlivá a sexy. Samozřejmě decentně :). Kouzlo těhotné ženy je hlavně v jejím nastávajícím mateřství, a tak se nebojte zvýraznit své vzdouvající se bříško v těsnějších šatech. Jestliže máte pořád pěkné nohy, klidně je ukažte, není nikde psáno, že těhulka musí chodit zahalená jak v Teheránu. I tady však musíme myslet na to, že všeho s mírou.
Abyste byly dlouho půvabné a mohly si dovolit výše zmíněné modely, poraďte se se svým gynekologem, zda by bylo pro vás vhodné cvičení a cvičte – na našich stránkách se budeme cvičením v těhotenství brzy zabývat.
Hormonální změny v těle působí na vaše vlasy a pleť, tak jim dopřejte zvýšenou péči. Pokožku na exponovaných místech těla, tedy na bříšku, prsou a stehnech, je třeba pravidelně mazat speciálními krémy, aby vám nepopraskala pokožka a nevytvořily se tzv. strie. Na trhu je dostatek těchto přípravků, a pokud si nejste jisté, poraďte se se svým lékařem.
Vlasům byste v těhotenství měly dopřát klid, nebarvit a netrápit je procedurami typu trvalá, dejte jim vzornou péči, vitamínové a kvasnicové zábala, oplachy z heřmánku a kopřiv – připravíte své vlasy na velmi obtížné období kojení, kdy vás pravděpodobně část vaší hřívy opustí – ale nestrachujte se, vlasy vám opět dorostou.
V neposlední řadě věnujte péči zubům, iobdobí těhotenství je pro váš chrup zátěžové, zuby mají tendenci se kazit a opuštět vás, navštivte proto zubního lékaře a svůj stav s ním zkonzultujte. Neponechte nic náhodě, vždyť krásná tvář s pěkným úsměvem – to jsou především krásné zuby.
A jaký mají názor muži na těhotné ženy, se kterými se potkávají? Každá žena je krásná, pokud o sebe dbá a chce vypadat dobře. A hezké nastávající maminky muže uvádějí muže do něžných rozpaků, budí v nich ochranitelské pudy.
Napište nám své názory, jak vy se stavíte k módě pro těhulky, mohou být nastávající maminky pěkné a sexy?