Tak je to tu zase! 14. únor, svátek Svatého Valentýna – svátek všech zamilovaných a s ním spojená spousta povinností. Není tomu nijak dlouho, co měl 14. únor v našich krajích stejnou váhu jako únor třeba 17 nebo 23. Inu časy se mění. Stejně tak jako se u nás zabydlel Santa Claus a Helloween, i se Svatým Valentýnem máme důvod slavit. Tentokrát naši zamilovanost a to právě dnes, 14. února.
Tak jako k Helloweenu patří vydlabaná dýně, patří k Valentýnu romantická večeře. Prvním krokem k tomu, aby romantická večeře byla úspěšná, je to, abyste oba měli čas. Za druhé: Nevěříte-li příliš svému kuchařskému umu, rezervujte si raději stůl v dobré restauraci. Některé podniky dokonce nabízejí pro tento den speciální valentýnské menu. V tomto případě ale trochu hrozí, že výzdoba bude splňovat spíše než význam slova romantická význam slova kýč. Tu pravou romantiku zažijete nejlépe v teple rodinného krbu. Chcete-li proto svému milému opravdu ukázat jaký poklad ve vás má, pozvěte ho (jedno jestli po večeři nebo místo ní) domů.
Co si předem připravit? Správný chlap nikdy nepohrdne pivem. Aby zlatý mok získal tu správnou teplotu, nechejte ho tak hodinku otevřené stát u topení. V případě, že váš milý zrovna neholduje alkoholu, poslouží jakákoli limonáda téže teploty.
Nezapomeňte na něco sladkého na zub: Tabulku sojové čokolády nalámejte na úhledné obdélníčky a postavte z nich uprostřed stolu roztomilou věžičku. Slavnostní náladu navodíte, zapálíte-li na takto vystavěné pyramidě svíčku.
Abyste náramně provoněla celý byt a navodila atmosféru plnou vášní, zapalte všude možně několik desítek vonných tyčinek. Bude-li každá tyčinka vonět jinak, zůstane váš milý doslova omámen.
Neškodí také nachystat vzrušující vonnou lázeň, kterou lehko vytvoříte tak, že do vany plné studené vody nalijete všechny zbytky voňavek a kolínských, jež najdete v koupelně. Jen sami dva se pak v této kulise ponoříte do světa nekonečné fantazie.
Rada nakonec: Chcete-li aby s vámi váš vyvolený ještě nějakou dobu setrval, zapomeňte na všechny předcházející rady a řiďte se raději svým srdcem.

Reklama