Sauna není jen místo pro seznamování, ale má i mnoho blahodárných účinků na vaše zdraví a krásu. V první řadě otužuje - co by taky dělala jiného, když vás nutí skákat do ledové vody? :) Pravidelné saunování celkově posiluje imunitní systém, takže pak vaše tělo mnohem lépe odolává útokům všech možných bacilů. V sauně si také pěkně odpočinete. Tělo pocením vylučuje škodlivé látky, a tak jej důkladně čistí.

Desatero pro saunové amatérky
1. Co se jídla před saunováním týče, měla byste znát míru. Nepřejídejte se, ale ani nehladovte a střídmě také pijte.
2.V sauně se pohodlně položte. Odborníci radí, že by hlava měla být ve stejné výšce jako nohy.
3.V momentě, kdy začínáte cítit, že příjemné teplo se stává neskutečným vedrem, pomalu se mějte k odchodu.
4.S tím souvisí i další zásada. Nevytyčujte si zbytečně dobu, po kterou v horku vydržíte. Řiďte se jen a pouze vlastními pocity.
5.Ochlazujte se pomalu a systematicky. Začněte u zátylku.
6.Ve studené vodě vydržte jen tak dlouho, jak je to nezbytně nutné. Není nic platné, že sauna byla sebeléčivější, když pak v touze po ochlazení získáte ve studené vodě modrou barvu.
7.Po saunování si vyhraďte nejméně dvacet minut na klidný odpočinek. Posaďte se a na všechno zapomeňte. Prostě jen tak seďte….
8.Několik hodin po kúře se nemyjte mýdlem. Tělo se už tak dost zbavilo mastnoty pocením a máčením.
9.Před, po i během saunové kúry hodně pijte. Nejlepší jsou ovocné štávy, minerálky nebo čaje. Na něco takového, jako je alkohol, vůbec nemyslete!
10.Zapomeňte na pověry, že v sauně se dá zhubnout. Samozřejmě vypotíte velké množství tekutin a tím ztratíte nějaké to deko, ale pak se napijete a všechno bude zase jako dřív.