První zásadou jak na plese správně zazářit je volba správné róby. Pro tentokrát zapomeňte na pověru, že v jednoduchosti je krása. Čím je ples, na který se chystáte, noblesnější, tím více zdobné musí vaše šaty být. Nesmíte zapomenout na výrazné líčení, nejlépe takové, že vás opravdu nikdo nepřehlédne. Stojí za úvahu i sehnat si nějakou vkusnou paruku.Večerní róba by měla hýřit pestrými barvami. Chcete-li se stát opravdovou hvězdou večera, pak tento účel bezchybně splní například sytě růžová toaleta s brčálově zelenými aplikacemi. Ztělesněním skutečné elegance se stanete, budou-li vaše šaty zdobit různobarevné korálky či blýskavé flitry. V tomto případě platí přímá úměrnost: Čím více flitrů, tím více noblesy. Módním skvostem pak bezesporu jsou vyšité ornamenty. Velmi luxusně vypadají například motýli, velké květy a geometrické vzory. Nedílnou součástí šatů je rozparek, který ve vašem případě musí sahat nejméně do poloviny stehna a to na obou stranách.
Na plese budete rozhodně tančit, proto musíte nějaké to úsilí věnovat výběru vhodných střevíčků. Nejlépe se hodí takzvané jehly. Obzvláště vyvedené modely mívají třeba ozdobný podpatek nebo nějaké rozkošné třásničky, jejichž krása se projeví zejména u latinskoamerických tanců. Tehdy oceníte i již zmíněné rozparky. Protože s sebou musíte mít několik veledůležitých nezbytností, budete potřebovat vhodnou kabelku. Ani zde nešetřete ozdobami. Hitem jsou ty kabelky, které mají dlouhý zlatý řetízek. Skvěle také vypadají veliké zlaté spony a různě umístěné cvočky a cingrlátka, která při chůzi roztomile cinkají. Dáváte-li raději přednost pohodlí, můžete si místo kabelky vzít batůžek. Ten napoví, že jste nejen elegantní, ale máte také sportovního ducha.
Teď už vám k dokonalosti chybí jen vybrat ty správné šperky. Na větších umělých perlách jistě spočine nejedno závistivé oko. Vlasy pak sepněte velikým, nejlépe zlatým, skřipcem.
Před plesem zásadně nic nejezte, najíte se tam a zadarmo. Při příchodu do foyer neodmítněte nabídnutou sklenku sektu, čeká vás dlouhá noc a vy se musíte posilnit. Abyste našla drink, který vám bude vyhovovat, ochutnejte všechny. Stejně tak se zachovejte v případě rautu, který obvykle následuje. Včas zjistěte, za kterými dveřmi se raut připravuje, a zaujměte u nich strategickou startovací pozici. Hned, jakmile číšník otevře dveře, vtrhněte dovnitř, vyhlédněte nejbohatší stůl a u něj setrvejte až do konce. Jednotlivé pochoutky si na talíř berte rovnou po pěti kusech. Zásadně se s nikým nebavte. Osloví-li vás někdo, otočte se k němu zády a nacpěte si do úst vše co se vám tam vejde. Pochopí, že teď dáma ochutnává, a nebude vás dále zdržovat. Pokud již na tácech neleží nic jiného než opadaná obloha z chlebíčků, dva banány, pomeranč a ananas, je čas jít domů. Na cestu si vezměte nedopitou láhev vína a zbylé ovoce odneste domů dětem.
Reklama