Navazujeme na naše včerejší povídání s MUDr. Zdeňkem Prosem:

1. Bojí se ženy plastické operace, nebo ji berou výhradně jako pozitivní změnu?
Z. Pros: V počátku svého rozhodnutí, tj. když přijdou na konzultaci, jí rozhodně vnímají jako pozitivní změnu. Čím více se blíží termín operace, tím více se obávají. Je zajímavé, že již první den nebo hned po operaci, když vidí výsledek, byť ještě nedohojený, překonávají mnohem snáze nepohodlí a bolest spojené s pooperačním obdobím.

2. Pokud usoudíte, že je zákrok zbytečný nebo nevhodný, pokusíte se to s pacientkou probrat, nebo prostě splníte její přání?
Z. Pros: Konzultace před plasticko-chirurgickou operací je zcela nezbytnou součástí plánování takového zákroku. Právě proto, aby odhalila často přemrštěné či nadnesené požadavky pacientů a dala je do souladu s možnostmi plastické chirurgie. Pokud pacient přesto na operaci trvá a já jsem přesvědčen, že je zbytečná nebo nepřinese očekávaný výsledek, operaci odmítnu.

3. Přejí si ženy více zvětšení prsou, nebo jejich zmenšení?
Z. Pros: Častější operací je zvětšování prsů, nežli jejich modelace či redukce.

4. Změní se po plastické operaci osobnost pacienta?
Z. Pros: Pokud je osobnost ženy nebo muže potlačována zaměřením na nějakou vlastní vadu nebo odchylku, kterou lze plastickou chirurgií odstranit, pak jistě po takové operaci může vzrůst sebevědomí. Mohou se více projevit charakterové vlastnosti, které byly dříve v pozadí. Ne nadarmo jeden z významných plastických chirurgů nazval plastickou chirurgii psychochirurgií.

5. Ženy se často bojí létat s implantáty letadlem. Mohou?
Z. Pros: Ano. Mohou i sportovat a kojit. Pokud je operace správně provedena a dobře se hojí, není implantát ženou ani okolím vnímán jako cizí těleso.

6.Jakým ženám dáváte přednost – ne jako lékař, ale jako muž – těm, co pro krásu udělají vše mnohdy za cenu půjčky a bolesti, nebo těm, co jsou se svým vzhledem vyrovnané?
Z. Pros: Já osobně dávám přednost ženám, které oplývají přirozenou krásou, podpořenou krásou ducha. Anebo naopak? Vůbec nezavrhuji ženy, které jsou ochotné na sobě pracovat a podstoupit nějaký zákrok, výsledkem by však měl být přirozený vzhled.

Reklama