Pěkně jsme ten nový rok zapili, co říkáte? Jenže to ráno! Patří už k vlastnostem alkoholu, že máme nejdřív skvělou náladu a ocitáme se v závratných výškách, ale pak nám taky parádně podrazí nohy. Vzpomeňte si na včerejšek. V jedné ruce skleničku a (když přicházela únava) v druhé kafe. Právě tato kombinace je vražedná. Likviduje v těle thiamin – vitamín B1, takže ráno nejenže nejsme vítězové, ale máme děsnou kocovinu. Když k tomu připočteme tak dvě krabičky cigaret, které jsme vykouřili, je nám opravdu na umření.

Máme pro vás několik rad jak „vstát z mrtvých“:
Snažte se spát co nejdéle. Pokud musíte vstát dřív, raději se na sebe hned nedívejte do zrcadla. Šok by vám asi v kocovině neprospěl. Možná je ještě večer zakryjte, abyste se ráno nelekli.
Ještě než půjdete do postele, postavte si k posteli láhev s minerálkou. Noční opilecké žízně vás určitě probudí. Sice ráno nebude studená, ale zase se nebudete muset plížit k ledničce. Ještě by se vám po cestě mohlo udělat špatně. Pro tyhle případy, pokud se vás to týká, přidejte k posteli ještě kyblík.
Hodně pijte! Alkoholem zdecimovaný organismus potřebuje vodu.
Máte v lékárničce šumivé, zázračné tabletky na kocovinu? Sem s nimi! Když je pěkně vypijete a ještě si chvíli dáchnete, bude vám dobře.
Zařiďte, aby na vás nikdo hlasitě nemluvil. Děti raději odvezte k babičce, protože jejich ranní aktivitu byste nemuseli přežít.
Dejte si horkou polévku, nejlépe česnečku. Možná vám česnek bude cítit z úst, ale zase má blahodárný účinek.