Ano, Korsika krásně voní, zejména díky rostlinám makchie, což jsou keře, zpravidla zakrslé, které ale mohou dosahovat i třímetrové výšky.
Hornatý ostrov Korsika leží ve Středozemním moři a je rájem turistů. Krásné pláže, modré laguny, strmé hory, vše v kompizici krásné krajiny. Korsika nabízí široké možnosti rekreace. V horách se dá dobře provozovat horolezectví, pěší turistika a v zimě lyžování. Oblíbená je cyklistika. Čisté moře, písčité nebo oblázkové pláže a členité pobřeží - to vše představuje ideální podmínky pro všechny možné druhy vodních sportů a radovánek (koupání, potápění, windsurfing, jachting). Na místních divokých řekách a potocích, často tvořících systémy kaskád, se provozuje další sport: vodní túry. Vybavení pro golf, tenis a squash zde naleznete také. Na Korsice je mnoho místkteré připomínají dalekou minulost. Jako byste tady zaslechli ozvěnu starých časů.

Na ostrově je několik muzeí, především ve velkých městech. Jejich sbírky ukazují přírodní bohatství Korsiky (třetinu území ostrova tvoří přírodní park), historii a umění. Muzea, sochy na náměstích, ale i názvy ulic, restaurací a různých výrobků připomínají památku nejslavnějšího Korsičana - Napoleona Bonaparte. Hlavní město Korsiky (Napoleonovo rodiště) Ajaccio bylo až do r. 1811 bezvýznamným přístavem. Začalo se rozvíjet až jako hlavní město ostrova. Co tu nyní ovšem nepřehlédnete, je pečlivě udržovaný kult nejznámějšího rodáka z Korsiky Napoleona Bonaparte. Na každém rohu je stánek se suvenýry vzrůstem malého významného válečníka. Typická socha Napoleona v nadživotní velikosti a v jeho nezaměnitelném klobouku vévodí Place d´Austerlitz, tedy Slavkovskému náměstí, v místě známém i jako La Grotte. Napoleon jako malý chlapec si tu rád hrával. V mohutném žulovém podstavci jsou vytesána místa Napoleonových vítězných bitev.


Kam se podívat? Místní dopravou, loďkou anebo výletním vláčkem si zajeďte k ostrůvkům Sanguinaires. Říká se jím nejen Krvavé, ale i Ďábelské či Pirátské a jsou opředeny mnoha dávnými bájemi.
Cestou se můžete osvěžit na nepřeberných plážích, které se táhnou od ostrovů až k citadele v centru starého města.


K dovolené na Korsice neodmyslitelně patří degustace místních produktů, především kvalitního vína. K seznámení s nejatraktivnějším, co korsická příroda nabízí, doporučujeme alespoň jeden týden, chcete-li opravdu kouzlo a pohodu tohoto ostrova vychutnat, pak je třeba zůstat o něco déle.
Žádný návštěvník nebude při odjezdu zklamán. Korsika je místo, kde se každému splní jeho sny.