Ano i vlasy se mohou spálit. I jim, stejně jako pokožce celého těla, UV záření škodí. Nic nového pod sluncem? Pravda. Ale nezaškodí na to myslet, a až si budete sepisovat seznam věcí, na které nesmíte před odjezdem na dovolenou zapomenout, napište si vykřičník za položkou klobouk, kšiltovka, šátek. Neříkejte, že vám nesluší. Spálené, vyšisované a přelámané vlasy snad ano? Zvláštní pozornost by se měla věnovat vlasům barveným, melírovaným a ztrvaleným, které samy o sobě už utrpěly újmu kadeřnickým zásahem.Takto oslabené vlasy působením slané vody, chloru a slunečního záření ztrácí lesk a pružnost. Je proto dobré vlasy mýt jemným šamponem a používat výživné kůry a ochranné spreje, které jsou dnes běžně k dostání.
Ale vraťme se k pokrývkám hlavy.

Sebelepší ochranný sprej vám neudělá takovou službu jako slušivý slamák nebo kšiltovka. Já mám klobouky strašně ráda a nikdo mi nevyvrátí názor, že neexistuje žena, které by neslušel. Je přece tolik tvarů, materiálů a barev. Jde jen o to udělat si čas, vzít dobrou kamarádku a hledat, zkoušet a nenechat se odradit ,,ksichtěním“ prodavačky. Dejte si předtím třeba dvojku vína a udělejte si z toho zábavu. Upřednostňuji klobouky, které se dají tvarovat. Po obvodu mají tenký drát, takže drží tvar a vy si ho můžete přizpůsobit stylu oblečení.

Můžete si z něj „nakroutit“ elegantní „florenťák“ typu 30. let, nebo ohnout krempu vpředu, jak se to nosilo v 10. letech minulého století, chcete-li být za záhadnou, sklopte celou krempu dolů, nasaďte černé brýle a styl Audrey Hepburn je na světě.

K džínám s košilí bude nejlepší vytvarovat klobouk po „kovbojsku“. Stačí krempu ohnout po obou stranách nahoru. Nepřesvědčila jsem vás? Tak zkuste sportovní kšiltovku, ta zase nesluší mně a tiše závidím všem kšiltovkářkám, protože se dá nosit téměř ke všemu. Vypadá samozřejmě skvěle ke sportovně laděnému oblečení, ale také k letním šatičkám. Má v sobě mladistvý šmrnc.

A pro odvážné nebo správně praštěné holky mám šátek uvázaný na piráta. Strašně sluší mým dcerám, protože mají hezký tvar hlavy, ale jsou buď příliš stydlivé nebo usedlé a nechtějí to nosit. Škoda, tak by se mi líbily. No nic. A co vy, milé ženy-in, nosíte klobouky, kšiltovky, šátky nebo nic? Napište mi, budu se těšit.

archivní článek

Reklama