K dnešnímu tématu mě inspirovala jedna z vás. Přiznám se, že jsem se na to chystala, ale potřebovala jsem nakopnout a Henri to udělala v ten správný čas. Píše:

Vážená redakce,
chtěla bych Vás požádat, pokud by to šlo, o zařazení článku o těhotenské módě v módní rubrice. Myslím, že hodně žen-in má děti, a já bych docela potřebovala poradit.
Mám dvě děti a teď jsem na začátku čtvrtého měsíce, zatím jsem s bídou přibrala dvě kila a bříško už se klube, všechny oblíbené kalhoty už nedopnu. Problém by se dal vyřešit koupí těhotenských kalhot na přechodné období, ale já všude narážím na nedostatečnou délku nebo přílišnou šířku. Prostě na  vysokou, štíhlou a navíc trochu těhotnou se kalhoty nešijí.
Zaplať  pán bůh za ty dary, byl mi dán talent i technika a jsem schopna si ušít slušivé kalhoty v profesionální kvalitě. Ale džíny s náznakem seprání nezvládám, se sukněmi v těhotenství si nevím rady (zvyklá na štíhlý pas si v sukni nebo v šatech připadám jako tank, i když přibírám jen přiměřeně minimálně), trička jsem si půjčovala od manžela, jinak jsem střídala volnější košile. Konec mě čeká v parném létě (jako už dvakrát předtím), nejraději bych chodila nahá, manžel by taky neprotestoval, ale nevím, co by tomu řekla mravnostní policie a nechtěla bych o dítě hned po porodu přijít :-). Takže taky nevím, jak vyřešit osmý, devátý měsíc a 38 °C ve stínu jinak než opět ve srandovních šortkách na gumu a tričku XXL. 
Myslíte, že byste našli/y nějaké obrázky pro inspiraci? Co jsem viděla na internetu, všechno byly ukázky velkých černých pytloidních  kalhot, kostkovaných šatů a květovaných halen. Možná je to moje poslední těhotenství, měla jsem štěstí, že jsem si mohla relativně  příjemně užívat i ty dvě předtím, tak si ráda nechám poradit, aby to  tak bylo i teď.


  
Děkuji a budu se těšit :-)Milá Henri,
uznávám, je to ode mne ostudné, že za celou dobu, co na Ženě-in píšu o módě, jsem nevěnovala ani jeden článek těhulkám. Moc se omlouvám a pokusím se to dnes napravit.
Nevím, zda vás moje nabídka těhotenské módy uspokojí. Mně se třeba líbí, ale berte to jako názor ženy, která si prošla tou příšernou dobou, kdy jiné než pytloidní, neforemné a odpudivě barevné hábity prostě neexistovaly. Vrcholem odvazu byly lacláče, ale v nich každá, byť i s malým břichem, vypadala jak vzducholoď. O takových kalhotách s úpletovým pasem se nám mohlo jen snít.
Já čekala dvojčata a mým jediným štěstím bylo (řečeno s nadsázkou), že mě včas zavřeli do špitálu a nejpupkatější období jsem přežila v bavlněné noční košili a manželově froté županu. ,To že by ženy vystavovaly svá těhotná bříška jako dnes, vůbec nepřicházelo v úvahu, jako by to byla ostuda. Heslo doby bylo „utajit“.

Vy máte štěstí v několika směrech. Dnešní móda nahrává empírovým střihům, můžete nosit legíny s tunikami a nebo si můžete bříško pěkně vyšpulit, dokud se vám to bude líbit. Třeba po vzoru českých i zahraničních celebrit, které se i v pokročilém stadiu těhotenství nebojí obléct si přiléhavé šaty nebo tričko. A tak bych to být vámi řešila i já.
Na léto budou asi nejvhodnější vzdušné šatky na ramínka a tričko XXL nechte raději manželovi.

Ještě bych se zmínila o výběru kočárků, různých nosítek, sedaček a vymožeností pro mimča. Já si pochopitelně všímám hlavně těch „dvojčáků“ a vzpomínám, jakou mi dalo práci sehnat alespoň uspokojivou manšestrovou Zekivu, abych svá robátka nemusela vozit v té odporné vixlajvantové Libertě, která sama o sobě vážila metrák a nevešla se ani mezi turnikety v metru. Na sporťáček se sedačkami proti sobě, sehnaný na inzerát, jsem byla obzvlášť hrdá. Manžel na něj ušil nový tyrkysový potah, a když tam ty dvě malé prdelky seděly, zastavovali nás lidé na ulici a obdivně vzdychali nad tou krásou. Dmula jsem se pýchou a konečně si užívala pocit, že žena s dvojčaty nemusí být jen politováníhodnou chudinkou.

A jak na své těhotenství vzpomínáte vy, milé ženy-in?

Co jste nosily na sobě?
Jak jste sháněly oblečení?
Šily jste si, kupovaly, dědily?
Skrývaly jste svá břicha, nebo jste se chlubily?
Líbí se vám současná těhotenská móda?
Jak jste spokojená s nabídkou v obchodech?
A co kočárky?
Jsou krásné, ale nejsou moc vratké a malé? 
Napište nám své názory, postřehy, zavzpomínejte a pošlete třeba své"těhotné" foto. Dárek řeba čeká právě na vás.
Archivní článek