Bez ohledu na to, že vrstvení je v současnosti trend, má nesporné výhody. Rafinovaně zakryje nedostatky, vylepší oblečení z minulé sezony a otevírá řadu možností ke kombinování a improvizaci.
Ale pozor, abychom nevypadaly je pejsko-kočičkový dort, musíme se držet určitých pravidel. Nejsme figuríny ve výloze, kterým sluší všechno.

Nejjednodušší je začít s tílky, která můžeme vrstvit na jiná trička s rozdílnou délkou rukávů nebo mezi sebou, (zajímavě vypadá tón v tónu nebo naopak co největší kontrast). Dá se využít i transparentnosti vrchní vrstvy, která změní barvu spodní a přitom spolu dokonale ladí. Šaty přes kalhoty je dnes poměrně často vídaná kombinace. Ideální jsou propínací nebo zavinovací varianty, které můžeme nosit rozepnuté a nahradí nám tak letní kabátek. Nebo letní minišaty přes džíny mohou suplovat dnes tak módní tuniku.

Sukně přes legíny už jsme probíraly v článku o návratu 80. let. Tuto dvojku bych přenechala opravdu mladým a štíhlým.

Šaty přes  tričko. Ideální na jaře nebo v chladnějších letních dnech. Ramínkové šaty a tenké přiléhavé tričko nebo tílko vytvářejí zajímavý kontrast. Zvlášť tehdy, když si pohrajme s barvami.

Bolerko přes šaty nebo blůzu nám může změnit dokonce siluetu. Zajímavě vypadá i korzet přes transparentní, třeba šifonovou blůzu.

Možností je prostě nepočítaně. A záleží jen na vás, na kterou si troufnete.

Zkuste si někdy otevřít skříň a „nanečisto“ nějaké vrstvení vyzkoušet. Třeba vám z takové hry vyjde nečekaný výsledek a najdete uplatnění pro dlouho opomíjený  kousek oblečení. Dejte vědět, co jste vyzkoušely a jak to vypadalo. Měla byste odvahu v tom někam vyrazit? Nebo už běžně nosíte vrstvy a berete to jako zábavu? Proč si nehledat možnosti, jak být originální?

Napište mi o svých kombinacích.