Tunis je sice zemí, kde jako náboženství vládne Islám, ale díky dlouhé nadvládě Francie, poněkud poevropštěl. Z toho důvodu tedy zde není nezbytně nutné halit se do čádorů. I když při procházení se tuniskými zákoutími byste si mnohdy přála být zahalená od hlavy až k patě :). Pokud do Tuniska jedete s přítelem, manželem, bratrem, otcem, zkrátka jakýmkoli chlapem, jste v suchu. Jiná situace nastává, trávíte-li dovolenou se sestrou, kamarádkou nebo dobře vypadající maminkou. To se pak připravte na všudypřítomné okukování, pokřikování, mávání a ukazování. Je to zvláštní, ale Arabovi i ta nejkrásnější Arabka připadá škaredá. Naopak kdokoli něžného pohlaví s odstínem pleti jen jemně světlejším v něm vzbuzuje nazakrývanou touhu. V zásadě se ale jedná jen o neškodný obdiv. Je to sice báječná kúra na zvýšení seběvědomí, ale čeho je moc toho je příliš. Zanedlouho vám začne lézt na nervy, že si v klidu nemůže prohlédnout ani toho velblouda :). Celkem účinným způsobem, jak se takového obdivu zbavit, je tvrdit, že jste vdaná a manžel zrovna leží na pokoji a odpočívá. Tohle většinou zabere, manželství je totiž pro muslimy stav více než posvátný, a tak při takovém zjištění obvykle stáhnou ocas a dají vám pokoj.


Byl by naprostý hřích nevidět tradiční suk – arabský trh, kde se MUSÍ smlouvat. Arabové jsou úchvatní obchodníci. I když je prodávájící ohromen vaší evropskou krásou, nikdy nezapomíná na kšeft a je schopen vás oškubat o poslední dinár. Kromě toho - nesmlouvat považuje arabský obchodník za urážku. Nezapomínejte, že ceny čehokoli na suku jsou mnohdy až pětkrát vyšší, než by být měly. Jinak je to v hotelových obchodech, tam neusmlouváte nic. Smlouvání se nebojte. Téměř všichni Tunisané, především díky cestovnímu ruchu, mluví kromě arabštiny ještě přinejmenším francouzsky, německy a většinou i anglicky.


V Tunisu mají výborné víno. Jedinou jeho nevýhodou je, že ho nekoupíte jinde, než v hotelu. A to se samozřejmě odráží i v jeho ceně. Můžete si samozřejmě přivézt něco alkoholického z domova, ale pak je dobré vědět, že více než 1 litr tvrdého a 2 litry lehkého alkoholu neprovezete.