Měsíc v této zemi opravdu plave! Když se na něj díváte, vypadá jako plovoucí loďka. Ten měsíc, který odjakživa fascinoval turecký národ a stal se znakem a symbolem země. Každý, kdo zavítá do Turecka, musí mít nevtíravý pocit, že starý svět stále žije a jeho duch nikdy nevymizel. Duch Byzance. V hlavním městě Istanbulu potkáváte na každém kroku starobylé mešity. Ať už hlavní město nazveme Konstatinopol, Cařihrad, nebo Istambul, je to vždy brána do tajemného Orientu. Snoubí se tu staré tradice, kulturní zvyky a památky s dnešní moderní dobou. Sice už nepotkáte turecké muže v klasických širokých kalhotách, ale lesk v očích prozrazuje oheň jejich předků.


Jací jsou turečtí muži? Jsou prý buď vousatí, nebo plešatí :). Se zájmem si prohlížejí hlavně blonďaté turistky. Jsou přátelští.
V Turecku je ráj pro nakupování. Pokud si chcete koupit něco koženého na sebe, nikde jinde na světě levněji nenakoupíte. Istambul je charakteristický svými rozsáhlými tržišti, která nazývají „Bazary“. Také, pokud máte rádi zlato, můžete procházet uličkami, kde je jeden krámek se zlatem vedle druhého a všechno se blyští až oči přecházejí. Stačí si jen vybrat.
Na co si dát v Turecku pozor? Strašně se tu krade, tak buďte ostražití a pozorní. Ani se nenadějete a můžete být bez dokladů, bez tašky nebo bez auta. Turecko je ale tak fantastická země, že rozhodně stojí za to jí navštívit i za cenu rizika okradení - pozor, pánové, aby vám tam nešlohli tu vaši blondýnku!