První možností je doprava vlastním vozem s ubytováním v místě – výhodou je soběstačnost, vlastní organizace času, v případě nepřízně počasí můžete být ve svém pokojíčku, ale pochopitelně za to víc zaplatíte – nocleh se tu dá sehnat od asi 550 Kč na noc, a to se snídaní.
Permanentka na dva dny pro nezávislé osoby činí 530 šilinků a platí i pro další dvě nedaleká střediska.
Druhou možností je jet se zájezdem autobusem, přičemž ubytování zajišťuje cestovní kancelář v místě za výše uvedenou cenu a permanentka je zlevněná, neboť je za cenu skupinové permanentky, tedy 440 šilinků za dva dny. Výhodou je, že v sobotu ráno nebudete vysílení řízením, protože si před lyžováním schrupnete v autobuse.
Třetí možnost je nejlevnější, ale poměrně vysilující – doprava autobusem a ubytování zajištěno na našem území před hranicemi – znamená to v pátek odpoledne vyjet, večer být v penzionu, přespat a ráno za kuropění vyrazit, přičemž na hranicích můžete v současné dobbě čekat až hodinu. Výhodou je nízká cena – okolo 3000 Kč ubytování s plnou penzí a permanentky, nevýhodou je fyzická náročnost a to, že v případě nepřízně počasí jste odkázáni na drahé rakouské restaurace, neboť řidič vám autobus mimo hodinu přes oběd velice pravděpodobně neotevře.
Jinak je v Hinterstoderu sjezdovka od shora až dolů asi 5,5 km dlouhá, nikde žádné fronty a v hospodě stojí čaj 22 šilinků, káva 25 šilinků a polévka okolo 30 šilinků. Zkuste to – sněhu je tam zatím dost!
Reklama