Například o tom, jak to vypadá v českých a moravských lyžařských střediscích se sněhem upraveností tratí (i běžeckých), se můžete dozvědět na velmi dobře udělaném serveru http://www.zima.cz/.
Pro „chuť“ vybíráme ze včerejšího vydání, že například Krkonoše nabízejí lyžařům vesměs dobré lyžování, vleky i lanovky v provozu a upravené tratě (Harrachov – 60 cm, Sv. Petr a Medvědín – 70 až 100 cm, Pec pod Sněžkou – 80 až 100 cm).
Na Šumavě stojí za to navštívit Špičák (60 cm), který poskytuje kvalitní lyžování a malé fronty.
Jak to vypadá na Jizerkách? Na Ještědu už se nelyžuje, ale Severák a Bedřichov hlásí cca 40 cm mokrého sněhu, ale vleky jezdí a sjezdové i běžecké tratě jsou upravovány.
V Beskydech je to o trochu lepší (Lysá Hora 158 cm, Pustevny a Soláň 70 cm, Velké Karlovice 75 cm) – vleky jsou v provozu a lyžařské podmínky jsou dobré.
V Jeseníkách přitahuje hlavně Ovčárna - Praděd s 250 cm sněhu a upravenými tratěmi pro sjezd i běžky a Staré Město se 120 cm sněhu.
Kdo raději do zahraničí, může vyzkoušet Slovensko – konkrétně Nízké Tatry (Chopok 50 až 180 cm a dobré podmínky) nebo Vysoké Tatry (Skalnaté Pleso – Lomnické Sedlo 220 cm, Štrbské Pleso – Interski 130 cm) s vynikajícími podmínkami. I když některé svahy v Tatrách jsou prý trochu zledovatělé. Lavinové nebezpečí jen mírné – stupeň 2. Další informace najdete na http://www.tatry.sk/ nebo na http://www.yeti.sk/.
Ještě dál do ciziny? Zkuste Itálii (http://www.dolomitisuperski.com/) nebo Rakousko (http://www.skiin.com/).
Reklama