Egypt je země pradávných faraónů, která je opředena dodnes neobjasněnými mýty a tajemstvími. Když procházíte po pyramidovém poli, připadá vám, že se zastavil čas a vy jste se stali součástí dávného věku. Majestát posvátných hrobek a sfingy, která nevypadá zas tak velká, jako na fotkách. To je jedna tvář Egypta.


Do Egypta můžete vyrazit jen tak. Koupit letenku, vyřídit víza a letět. Přivítá vás úžasná Káhira, hlavní město (spíš velkoměsto), které má 18 milionů obyvatel. Předměstím Káhiry je Gíza, kde se hrdě tyčí již po tisíciletí vznosné pyramidy. Když je krásné počasí a vy přistáváte, máte celý obzor jako na dlani - je to nádhera. Když se dostanete do města, setkáte se s Egypťany. Jsou na náš vkus příliš „ochotní“. Se vším vám chtějí pomoci, poradit, prodat všechny možné předměty. Nejlepší je nevnímat je, protože jakmile se dostanete do hovoru, je to na dlouhé lokte. Ale jestli potřebujete poradit, za drobný peníz vám určitě dobře poradí. Všude jsou malé hotýlky, kde se můžete ubytovat. Jedna noc vás přijde v přepočtu asi na 150 Kč. Sice žádný komfort, ale je to dobrodružnější, než drahý sterilní hotel. I jíst tu lze celkem levně. Máte možnost zajít do vývařovny nebo do levných malých hospůdek. Vaří tu dobře, jen nesmíte jíst ovoce, které nebylo omyto ve slabém roztoku hypermanganu, a zmrzlinu. Můžete si zajít i do Hiltonu na kávu. I méně majetný Čech si tu bude připadat jako král, protože za kávu zaplatíte v přepočtu asi 30 Kč.

Egypt je země překvapení. Každý den se vám stane něco neočekávaného. Je to úžasná země. Nemusíte obdivovat jen památky, ale můžete se třeba i potápět nebo vyrazit do hor na trekking.
Reklama