Čtyři důvody, proč v zimě jezdit za teplem:

1. Přísun energie - vaše unavené tělo, které má za sebou nekonečné týdny plískanic, fujavic a mrazů, si dobije baterky.
2. Relaxace – nic naplat, jedině tupé lenošení v plavkách na slunci vám vyžene z hlavy protivného šéfa i stohy papírů vršící se na vašem stole.
3. Image – nic tak nerozčílí kolegyně, jako vaše opálená pokožka a veselé vzezření, které si z přímořského pobytu dovezete do pošmourného srdce Evropy.
4. Chlapi – za chvíli bude jaro a vy máte poslední šanci pořídit si nového milence (budete-li mít štěstí, tak díky jeho štědrosti nebude tenhle výlet letos vaším posledním).


Jeden důvod, proč zůstat v chládku:
1. Aklimatizace – pozor na reakci vašeho organismu: šok z velkého teplotního rozdílu jej může tak vyvést z konceptu, že zbylé měsíce až do prázdnin strávíte kašlem, rýmou, teplotou a podobnými „radostmi“.Čtyři důvody, proč jet v zimě na hory:

1. Přísun energie - konečně uděláte něco pro svou kondici a štíhlost, (pokud to nebudete přehánět a nestrháte se) a zároveň na čerstvém vzduchu dobijete baterky.
2. Relaxace – horská panoramata, jiskřivý sníh a šumění borů vám vyženou z hlavy protivného šéfa i stohy papírů vršící se na vašem stole.
3. Image – předjarní sluníčko v horách dovede pěkně opálit (škoda jen, že většina těla vězí zabudována hluboko pod péřovkou a tudíž si zachová sýrovou barvu).
4. Chlapi – za chvíli bude jaro a vy máte poslední šanci pořídit si nového milence (večery u krbu v horské chatě za přítomnosti horkého grogu jsou tou nejromantičtější kulisou).


Jeden důvod, proč zůstat v teple domova:
1. Aklimatizace – pozor na reakci vašeho organismu (zejména pokud jste z města): šok z velkého rozdílu v kvalitě ovzduší jej může tak vyvést z konceptu, že zbylé měsíce až do prázdnin strávíte kašlem, rýmou, teplotou a podobnými „radostmi“.