Tento státeček kousek pod Kubou a ždibíček nalevo od Mexika leží na ostrově, který objevil v roce 1492 Kryštof Kolumbus, ještě před tím než narazil na Ameriku. A podle pověstí se mu tam odsud vůbec nikam nechtělo. Kdyby nebyl neposeda a chlap, musel by objevit Ameriku někdo jiný.
Je to prostě RÁJ se vším všudy. Žluté písečné pláže, průzračně modrá voda, korálové útesy, žádní žraloci ani obtížný hmyz, čistý vzduch, teplota neklesající nikdy pod 25 stupňů, banány a kokosy všude volně rostoucí, jen si utrhnout a navíc okolo vás spousta krásných a většinou i bohatých chlapů ze všech koutů světa.
Přiznám se vám však, že na to poslední jsem prvních pár dnů ani nepomyslela. Prostě nebyl čas. A ztrácet drahocenné hodiny seznamováním se, jsem nechtěla. Celá tato země žije z turistického ruchu a tomu je prakticky podřízeno vše. Všechny pláže u hotelů jsou neuvěřitelně rozsáhlé, plné bambusových restaurací ve stylu Nicka Slaughtera, půjčovny šnorchlů a ploutví a mnoha dalších lákadel.
Pokud milujete romantiku, není vyloučeno ani vyjetí na zcela opuštěné ostrůvky v moři, nebo potápění ve fantastickém světě korálových útesů.
Pokud se budete zdržovat v areálech hotelů, nehrozí Vám žádné nebezpečí. Návštěvy slamů na okraji hlavního města Santa Dominga však nelze doporučit. Ponurý obraz špíny, chudoby a zločinu by vás mohl nejen znechutit, ale navíc i reálně ohrozit na majetku, či životě.
Zajímá-li Vás tajemno kultu woodoo, můžete zažít nevšední zážitky, obětování kohouta a tajemné mumlání a hnětení figurek Vás však přijde na slušnou sumu dolarů. Stačí se zeptat na správném místě.
A pokud tam nepojedete sami a přijde za vámi mladá místní prostitutka, že Váš muž ji za poskytnuté služby nezaplatil. Nepodléhejte panice. Místní děvy si často vymýšlejí. A kdyby to přeci jen byla pravda – Vaše pomsta může být sladká. Ryby tam v přítelově kufru podléhají rozkladu nepoměrně rychleji než u nás.