Jestli jste se ještě nerozhodli, ke kterému druhu cestovatelů patříte, nabízíme vám pro lepší orientaci žebříček výhod a nevýhod obou těchto „směrů“.


Last minute vs. Předplacené zájezdy

1. Kdo si počká, ten se dočká – i tak by se dala charakterizovat hlavní výhoda zájezdů zn. last minute, protože trocha trpělivosti vám může přinést významné úspory finančních prostředků v podobě slev v řádu stokorun až tisícikorun.
2. Dalším nepopiratelným kladem zájezdů na poslední chvíli je to, že můžete své rozhodnutí o cestě udělat v poměrně krátkém odstupu od samotného odjezdu, a proto by vás neměla potkat pohroma v podobě celopodnikové konference, spálové angíny nebo neplánovaného těhotenství (kteréžto momenty osobám nakupujícím dovolenou s půlročním předstihem hrozí).
3. Zájezdy na poslední chvíli ale nejsou nic pro vybíravé, protože obvykle můžete být rádi, seženete-li ubytování ve vámi vytouženém místě, rozhodně už ale nebývá příležitost volit mezi pokojem s balkonem nebo bez (někdy jste rádi i za okno do světlíku), neovlivníte ani vzdálenost hotelu od sjezdovky (příp.pláže).
4. Při dlouhodobějším plánování rekreačního pobytu máte zase více času na rozmyšlenou i na získání informací o dané lokalitě, turistických zajímavostech, kvalitě ubytování apod., takže je menší pravděpodobnost, že se „seknete“ (i když i takoví smolaři jsou mezi námi).
5. Úplně nejtragičtější varianta však nastává ve chvíli, kdy cestovka, kde jste již v lednu zaplatili zálohu za srpnový pobyt, v červnu oznámí bankrot a vám zbude průvan v peněžence a na dovolenou jedete zase k tetě Líbě na Moravu.


Tak šťastnou cestu!