Ostrov Tenerife je největším z Kanárských ostrovů, má tvar trojúhelníku a je považován za kontinent, protože se zde vyskytují oblasti s různými klimatickými podmínkami, rostlinami i zvířaty.

Pokud sem vyrazíte na dovolenou, pak vám můžeme doporučit několik zajímavých míst, o které byste se mohli zajímat.

 

Playa de las Teresitas

Najedete jí na pobřeží malého městečka San Andrés, které leží 8 km od Santa Cruz. Je to velmi oblíbená pláž, v této lokalitě ostrova, je známá díky světlému písku ze Sahary. Na rozdíl od ostatních pláží, které mají písek černý. Je dlouhá asi 2 km, byla založena uměle. V pracovních dnech, kdy místní obyvatelé pracují, je zde málo lidí. Pokud sem pojedete autem, je to velmi pohodlné. Pláž lemuje rozlehlé parkoviště, takže nemusíte zdlouhavě hledat místo, kde zaparkovat. V blízkosti pláže je mnoho restaurací (specializují se na pokrmy z ryb) a obchůdků.

 

Playa de las Américas

Tato plážová a rušná oblast se nachází na jihu ostrova v sousedství města Los Christanos. Je to místo, kde pulzuje zábava a turistický ruch. Není to jen krásná pláž, ale je zde soustředěno centrum dění. Dnes se tu nachází nejmasivnější turistická aglomerace na Tenerife. Nespočet hotelů, restaurací, nákupních center, barů…. To je Playa de las Américas.

Pokud tedy milujete společenský ruch a zábavu, pak rozhodně vyražte sem!

 

Lago de Martiánez

Rozhodně stojí za to navštívit vodní areál Lago de Martiánez. Najdete jej v blízkosti velkopřístavu Puerto de la Cruz .Na jeho vzniku se podílel slavný kanárský architekt César Manriques. Rozloha arálu je cca 30 000 metrů čtverečních. Určitě si to užijete, bazény s mořskou vodou, fontány, lávové ostrovy, odpočinková místa, zelené trávníky, sochy, restaurace…. To všechno čeká na vás!

 

 

Los Gigantes

Toto místo dotalo svůj název podle skalisek, které vystupují z moře a připomínají giganty. Vytváří tak romantickou scenérii nad městečkem Puberto de santiago.

Díky skalám, které chrání oblast před větrem, má toto místo své speciální mikroklima, a proto je zde vždy o několik stupňů tepleji než v ostatních částech ostrova. 46 km od letiště.

 

Národní park

Celým jménem se nazývá Parque Nacional de las Canadas del Teide
Pokud plánujete na Tenerife výlet, určitě si nenechte si ujít tento největší národní park Španělska s rozlohou 13571 ha. Délka jeho hranic činí přibližně 75 km.

Pokud se sem vypravíte, dbejte na pravidla, která se zde musí bezpodmínečně dodržovat. Není to ale nic těžkého, krása velehor, nejvyšší hora Španělska Pico del Teide a lávová krajina rozhodně stojí za to.

 

 

Jak se na Kanárské ostrovy dostat?

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.