Všechno, co můj otec zvaný "koťas" dělá, dělá vášnivě rád, ale nejvášnivěji miluje jízdu na lodi vratkého typu po divoké vodě - čím je stupeň obtížnosti vyšší, tím je koťásek spokojenější. Za dob, kdy jsme ještě s bratrem vyrůstali v jeho područí, často jsme byli nuceni pohybovat se po vodě na jeho šílených akcích s ním – a pro toho, kdo to neví: nejlepší a nejdivočejší voda bývá tak v březnu nebo v dubnu někde pod horami. I nejstudenější.
Z novinových zpráv 22. 12. se dozvěděl, že na Sázavě na Stvořidlech – vodáckém to ráji – je velmi dobrý stav vody, což znamená, že je opravdu správně klokotavá. Okamžitě se rozhodl, že nesmí promeškat svou šanci, a začal shánět někoho, kdo by mu převážel loď na střeše auta zpět nahoru nad kýžený úsek, aby si jej mohl sjet vícekrát – sháněl jakousi lanovku pro loď. Protože nikoho ochotného trávit předvánoční den na trase okolo vody nenalezl, rozhodl se, že pojede sám a že si dojede pro auto (kterým pak dojede pro loď) vlakem.
Vše proběhlo podle plánu a koťas byl s výsledkem akce velmi spokojen. Vyprávěl nám, že to bylo fajn, jenom mu vadilo, že byla hrozná zima a trochu sněžilo. Pak přiznal, že se ho trošku polekala paní průvodčí v prázdném vagónu. Když jsme se ptali proč, řekl, že měl neoprén a v ruce pádlo. Bylo nám to jasný – zase vypadal jako Woody, tentokrát ve filmu Všechno, co jste chtěli vědět o sexu…, kde představuje spermii.