Soutěžní povídka č. 9:

Přišla mi pozvánka na sraz spolužáků. „To to uteklo,“ byla moje první myšlenka. Vůbec nevím, jestli mám jít, plno lidí jsem léta neviděla, co si s nimi budu povídat? Vždyť poslední sraz se konal někdy před pěti lety. Vytáhla jsem staré fotky z gymplu a vzpomínala na jména spolužáků, na to, co každého z nich charakterizovalo a na to, co vše jsme spolu prožili. Byli jsme poměrně stmelená třída, o legraci ani o průšvihy nebyla nouze. No a když se ozvaly některé bývalé spolužačky, bylo rozhodnuto.
Jen jsem musela vyřešit otázku, jak se na tuto příležitost obléci. Byl červen, a tak jsem nakonec zvolila dlouhou černou sukni, kterou od půlky stehna dolů zdobil rozparek, černý topík a vínové sáčko. Dokonce jsem zašla i ke kadeřnici a vše podtrhl nový parfém, který jsem si kvůli této akci pořídila.

Sešli jsme se v poměrně hojném počtu, usadili se v salonku, a když už jsme si mysleli, že nikdo nepřijde, objevil se spolužák, kterého jsme od maturity neviděli. Okamžitě jsem ho poznala, vůbec se nezměnil. Vysoký, štíhlý, jen kdysi tmavé vlasy byly mírně prošedivělé a brýle odpovídaly současnému trendu. Jeho oči chvíli pátraly po našich tvářích a vypadalo to, že vůbec netuší, s kým má tu čest. Trochu rozpačitě se se všemi přivítal, ale za chvíli byl v obraze. Domnívali jsme se, že o srazy se spolužáky nemá zájem, když se nikdy nedostavil, ale vysvětlil nám, že pozvánky ho asi s úspěchem míjely, protože dost často měnil jak bydliště, tak povolání, a žil poměrně hektickým životem, nějaký čas pobýval i v zahraničí. Kdyby jen tušil, jak jsem ho na prvních srazech postrádala!

Po oficialitách, bez kterých se tyto třídní srazy neobejdou, se atmosféra uvolnila a docela dobře jsme se bavili. Za chvíli mi to připadalo, jako bychom školní lavice opustili teprve nedávno, a ne před tolika lety. V každém zůstalo něco z toho rozpustilého mládí, i když nám bude co nevidět padesát. Renata má v kapse narvaný kapesník zmuchlaný do kuličky, tak jako to mívala kdysi, Zdenka, obzvlášť po několika skleničkách, vykřikuje svoje dvojsmyslné narážky, Jana je stále plachá jako bývala vždy a Laďka se stále červená, Jára pořád uděluje rady, atd., atd.
Kupodivu mi nikdo nepřipadal starý, což se mi běžně stává, když někoho dlouho nevidím, a já si připadám na dvacet. Teda pokud mě zrovna něco nebolí. Dokonce ani z kluků se nestali plešatí a pupkatí fotříci a holky vůbec nevypadaly tak, že si zrovna odskočily od sporáku.

Samozřejmě jsme zavzpomínali na náš školní i mimoškolní život, nakonec přišel na přetřes maturitní večírek. Většina si pamatovala, kde se konal a jaký byl. Nádherný byl! Konal se v romantickém prostředí jednoho zámku, byl krásný a teplý večer, všichni jsme byli šťastní, že máme maturitní vysvědčení v kapse. To jsme si ještě zdaleka nepřipouštěli, že nás v životě čekají daleko těžší zkoušky, než je ta maturitní.

A mě jeden spolužák, do kterého jsem byla zamilovaná a který to vůbec netušil, vzal za ruku a vedl mě parkem na skleničku. Vzal mě kolem pasu a já tehdy byla štěstím bez sebe a ten zážitek ze mě nikdy nevyprchal. A on se teď vesele smál, něco vyprávěl a jen tak mezi řečí prohodil: „Já už ani nevím, kde jsme tenkrát ten maturiťák měli!“ Jo, byl to ten, kterého ty pozvánky tak míjely.

S ubývajícími hodinami přibývalo vypitých skleniček a jak to tak bývá, různě jsme se přesouvali, každý si chtěl ještě s někým popovídat. A on najednou seděl vedle mě. Připili jsme si na setkání. Řekl mi, že je mu to moc líto, ale že si na mě moc nepamatuje, a chtěl znát nějaké drobnosti ze školních let. Nakonec jsme se dopracovali k nějakým detailům, které svědčily o tom, že jsme spolu opravdu čtyři roky sdíleli jednu třídu. Ale o tom, že byl mým favoritem, jsem mu neřekla. „Vypadáš úplně jinak než kdysi,“ řekl a díval se na letitou fotku. „Je z tebe krásná zralá žena,“ dodal. Zalichotilo mi to, i když jsem tento kompliment brala s určitou rezervou.

Rychle jsme přešli k současnosti. Z jeho hovoru bylo patrné, že má náročné povolání, které mu skýtá i jisté možnosti, že má dobře situovanou a jistě i krásnou manželku a úspěšné děti. Nebylo to chlubení, spíš jen konstatování a mně vytanulo na mysl to, jak vždy chtěl mít vše dokonalé a jak na všem pracoval, aby toho dosáhl. Nečekal, až mu samo něco spadne do klína, ale opravdu dřel, poctivě a čistě. A uměl se porovnat i s tím, když se něco nepovedlo. Právě tím kdysi kluky – své vrstevníky – vytáčel a občas tím štval i holky. Prostě byl tak nějak jiný, možná dospělejší, a proto mě asi už tenkrát zaujal. Měla jsem ale pocit, že mě svým intelektem daleko převyšuje, takže jsem si ani náznakem netroufla mu dát najevo, že k němu pociťuji sympatie. A navíc byl moc pěkný, mohl si vybírat.

Zadíval se na mě a řekl: „Vyprávěj mi něco o sobě, o tvém životě,“ Znovu jsem cítila to rozechvění, jako tenkrát, a opět mnou projel pocit, že po něm toužím, ale že je pro mě nedostupný. Ale co, dnes už je to stejně jedno. Nechápu tedy, co se se mnou děje, proč se dávno zasunuté vzpomínky derou znovu na svět. Povyprávěla jsem mu něco málo ze svého skromného života, pozorně mě poslouchal, sem tam se na něco zeptal. A najednou navrhl: „Pojď se na chvíli projít.“ Nabídl mi rámě a úzkou chodbičkou mě vedl ven. Dýchl na nás teplý, skoro letní večer, jemně mě vzal kolem pasu a já byla na chvíli o třicet let zpátky.

Zamířili jsme k malému parčíku, chvíli jsme si ještě povídali, až jsme došli k několika vzrostlým břízkám. Opatrně mě opřel o jednu z nich, přitiskl se ke mně a začal mě líbat. Nejprve tak nesměle, spíš jako by zkoušel, jak budu reagovat. Měla bych ho odstrčit a odejít, přece to tak na srazech bývá, že někdo s někým, vždy se něco vypije, ale nedokázala jsem to. Místo toho jsem zaklonila hlavu, ústa se sama otevřela a nechala vnikat jeho jazyk k mému. Cítila jsem jeho zrychlený dech, cítila jsem jeho ruce, jak bloudí po mém těle, jeho dlaně se zmocnily mých prsů, pak postupovaly dolů až zabloudily k dlouhému rozparku. Vklouzl pod něj a jeho štíhlé prsty se začaly dobývat do mých kalhotek.

Byla jsem celá zvlhlá a toužila jsem po milování s ním. Rychlým pohybem jsem mu rozepnula kalhoty a vysvobodila tak jeho pevně ztopořené mužství. Opětovala jsem jeho hlazení i polibky, pokrčila jsem nohu, on si podepřel můj zadeček a zkušeným pohybem do mě vnikl. Mírně jsem se prohnula, takže mě dráždil i na mém nejcitlivějším místečku a já přestala vnímat svět kolem sebe. Dospěli jsme k orgasmu, myslím, že já o poznání dřív než on. Když se uvolnil, rychle jsme se upravili, ještě mě objal a políbil, já jsem si položila hlavu na jeho rameno, styděla jsem se a chtělo se mi brečet, přesto jsem to tak chtěla.

Mlčky jsme se loudali pomalu zpátky, v chodbičce jsme se oddělili. Podlamovala se mi kolena, točila se mi hlava. Na toaletě jsem se dala trošku dohromady, abych se mohla vrátit mezi zbývající bavící se společnost.

Vůbec jsem nechtěla přemýšlet o tom, proč se to stalo, proč jsem to udělala, proč to udělal on, prostě se to stalo. I když to bylo proti všem mým zásadám. Zacinkaly poslední přípitky, zazněla slova loučení s příslibem, že se zase za pár let sejdeme. Podal mi ruku, lehce mě políbil a tiše zašeptal: „Děkuji ti!“

Doma jsem rychle vklouzla do koupelny, proudy vody stékaly po mém těle a marně smývaly zážitky z dnešní noci. A zase jsem byla vzorná manželka, maminka a babička.
 
EvaH

Vyberte nejlepší povídku! Hlasovat můžete ZDE!


Reklama