Mistr metafor dostal Amok. Tedy, napsal Amok a dostal za to pětadvacet let ve vězení. Mistrem metafor totiž nazvala kritička Sonia Berger polského spisovatele Krystiana Bala, autora knihy Amok. Drsně realistický příběh lásky, žárlivosti a vraždy nejprve zaujal na internetu a posléze ho nakladatelství Croma vydalo knižně. Jenže román byl zřejmě až příliš realistický...

Když si jistý kriminalista přečetl úryvky z díla, nestačil zírat. Autor totiž do detailů popisoval případ, který mu už léta ležel v šuplíku ve složce Nevyřešené. A tak se pustil po stopě. Netrvalo dlouho a ukázalo se, že autor měl inspiraci jaksi z první ruky – byl to on, kdo prodal na internetu mobil zavražděného – a i další stopy poukazovaly na to, že se chorobně žárlivý mladík s psychopatickými rysy chtěl pochlubit svým činem a tím, že nebyl dopaden.

Polský soud nakonec pohledného a podle psychologů nadprůměrně inteligentního spisovatele, který podle kritiků nepostrádá talent, shledal vinným a odsoudil ho, zatím nepravomocně.

Co myslíte, stane se teď Amok bestsellerem? Chtěla byste si knihu přečíst? Měla jste někdy spisovatelské ambice :) ?

Reklama