Láká vás aktivní dovolená? Pak se vydejte na ostrov Tenerife. Zde můžete realizovat krásné pěší túry a navštívit spoustu zábavných parků!

 

Ostrov Tenerife je výjimečný. Stejně jako ostatní kanárské ostrovy, také Tenerife je vulkanického původu, ale své sousedy překonává svou nadmořskou výškou. Díky vysokohorskému reliéfu také odpovídá neobyčejná pestrost zdejší krajiny. Jih je pustý a suchý, sever je naopak velmi úrodný. Ostrov se také může pyšnit nevyšší horou Španělska, Pico de Teide.

 

Tento turisticky velmi oblíbený ostrov nabízí mnohá zajímavá místa, která stojí za to navštívit.

 

Trhy – snad každá návštěvnice Kanárských ostrovů obdivuje místní trhy. Nejznámější bleší trh je na Teferife v Sanra Cruz (Cykle San Sebastian, každou neděli dopoledne)

 

Zoologické zahrady – děti milují tyto zábavné parky. Loro Parque, které se nalézá v Santa Cruz vlastní největší skupinu papoušků na světě! Můžete zde vidět cca 300 druhů. Také vás potěší delfíni, lachtani, krokodýli, tučňáci, opice, mořský svět a další krásná zvířata.

 

Lanovka na Pico de Teide – Pokud se necítíte zdatným alpinistou, pak se vydejte na nejvyšší horu lanovkou. Sice jezdí nepravidelně, proto je lepší si dopředu ověřit, zda zrovna je v provozu, ale výlet stojí za to! Provoz bývá zastaven díky nepřízni počasí – silnému větru.

 

Výlety v teréních vozidlech – láká vás rychlá jízda terénním vozítkem? Tytu výlety jsou soustředěny do severozápadní části oblasti Teide, do písečných plání. Je to dobrodružné zpestření vaší dovolené.

 

Guýmarské pyramidy - pyramidy na Tenerife! Za pyramidami musíte do Národopisného parku „Pyrámides de Guímar“, pyramidy jsou stupňovité.

 

Turistické průstupy soutěskami – krásný pěší výlet! Hluboko zařezané, většinou suché skalní soutěsky a roktlinky lákají všechny milovníky přírody a dobrodrodružství ke krásným výletům a túrám. Nejznámější soutěsky jsou Barranco del Inferno a Barranco de Masca.

Určitě vyzkoušejte! Nebudete litovat!

 

Výlety na mezcích a na velbloudech můžete podniknout i na ostatních ostrovech, na tenerife se pořádají ve dvou známých místech. Na výlety mezcích najdete z místa Arafa, Buzanady a Santiaga del Teide, na jednohrbých velbloudech z El Tanque a Las Galletas.

 

Zábavné vodní parky – skoro každé dítko je chce navštívit a sklouznout se děsivém tobogánu či na předlouhé skluzavce. Největším aqvaparkem na tenefově je Lago Martiánez v Puberto dela Cruz. Je vybudovaný podle návrhu španělského umělce Césara Manriqueho. Jsou tu i bazény s mořskou vodou. Další velký vodní park je Octopus, v Las Américas.

 

Na Tenerife se dá zažít spousta legrace, odpočívat, relaxovat, prostě si dobře užít dovolenou podle vašeho přání. 

 

Kompletní nabídka Last minute a více informací o cestovní kanceláři Canaria Travel najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, otevřeno je sedm dní v týdnu.

Případně na telefonu: +420 / 221 969 224 nebo +420 / 221 969 234
Mobilní operátor: 602 313 049 
Fax: 224 946 391 nebo 224 948 025

Reklama