Neuplynul ještě ani rok od doby, kdy se Meky Žbirka setkal v Praze s „živým“ Broukem Paul McCartneym. Bývalý člen Beatles mu v šatně dokonce zahrál svou novou píseň Follow Me, kterou pak Meky zařadil jako bonus na své album Live.

Posledních několik týdnů je Meky Žbirka plně zaneprázdněn natáčením nového alba. To by mělo vyjít letos na podzim. Budou se na něm podílet mnozí z těch, kteří s ním spolupracovali na úspěšném Modrém albu, ale skladby „by měly být jinak oblečené“. Mezi spoluautory bude i český hudebník David Koller.

 

Během nahrávání zažil Meky něco, co bude opět patřit k jeho nezapomenutelným zážitkům. „Zažil jsem malý šok, když jsem se dozvěděl, že ve vedlejší nahrávací místnosti studia SONO, kde zrovna točím nové písničky, právě zpívá syn Johna Lennona Julian.“

Dvaačtyřicetiletý zpěvák, jenž má hlas velmi podobný otci, pobýval v Česku čtyři dny, z toho dva dny pracoval ve studiu Sono v Nouzově u Prahy. Tam připravuje své album jeho přítel, klavírista a zpěvák Gregory Darling. Lennon, jenž se snažil svůj pobyt maximálně utajit, Darlingovi zpíval ve dvou písních.

Pro Miroslava Žbirku byl Lennonův příjezd další ze série neuvěřitelných náhod. „Zvláště když se zajímám o vše kolem Beatles. A teď si představte, že pracuji ve studiích, kde také nahrává Julian Lennon. To je neuvěřitelné,“ říká Žbirka. Stále s sebou nosí fotku ze svého loňského setkání s Paulem McCartneym v Praze. „Julian Lennon se mi podepsal na rub té fotky. Zrovna jsem měl na sobě stejné věci jako při setkání s Paulem McCartneym, totéž tričko i sluneční brýle. Nikdo mi pak nechtěl uvěřit, že jsem to nezaranžoval,“ říká Miroslav Žbirka.

 

 

 

 

Julian Lennon, starší syn Johna Lennona, se narodil roku 1962 v Liverpoolu. Album Valotte (1984) znamenalo velice úspěšný debut a dodnes je to jeho nejslavnější deska. V prvních nahrávkách byl znatelný muzikantský vliv jeho otce, ale po méně úspěšném albu The Secret Value Of Daydreaming (1986) se na desce Mr. Jordan (1988) prezentuje změnou stylu směrem k soulu a disco. Dalším jeho úspěšným singlem byla v r. 1991 píseň Saltwater z alba Help Yourself. Poté se Julian na sedm let stáhl do ústraní, ale muzika ho nakonec zavolala zpět.

 

 

 

Reklama