Oválný obličej
Jako: Naomi Campbell, Sarah Michelle Gellar
Osobnost: vybíravá, introvertní, přecitlivělá. Nejlépe Vás charakterizuje smysl pro estetično, jemnost a delikátnost. Umíte se líbit, ale ne za jakoukoliv cenu: všímají si vás právě pro vaši diskrétnost.
Váš střih: Aby váš účes působil žensky a pružně, musí být v souladu s jemnými rysy obličeje, nikdy ne strukturovaný. Co se týká barev, zvolte diskrétní odstín, jemné ztrvalení.
Vyhýbat se: mužským střihům

 

Čtvercový obličej
Jako: Demi Moore, Sarah Haye
Osobnost: přímá, silná, konstruktivní a tajemná. Pokud se rozhodnete čelit problémům, nikdy se nevzdáte.
Váš střih: hranatý a strukturovaný, pro jednoduchý a praktický účes. Z barev vybírejte přímé barvy.
Vyhýbat se: zaobleným a neurčitým střihům a účesům.

 

Kulatý obličej
Jako: Shannen Doherty, Michelle Williams
Osobnost: extrovertní, optimistická a požitkářská. Žijete přítomností, obklopeni přáteli, potřebujete okolo sebe široký prostor. Vaším motem je „Carpe diem“ (vše plyne).
Vaše kvality: umění vyjednávání a změny.
Váš střih: zaoblený, ne strukturovaný, dosti objemový, s pružnými vlnami. Z barev volte jemné odstíny a v případě ztrvalení preferujte pružnou verzi.
Vyhýbat se: čtvercovým střihům.

 

Prodloužený obličej
Jako: Sandrine Kiberlain, Charlotte Gainsbourg
Osobnost: vybíravá, idealistická, trochu introvertní, přecitlivělá. Pokud zůstáváte sama s sebou a udržujete si odstup, berete život z dobré stránky.
Váš střih: zaoblená linie. Preferujete účes bez zvláštního objemu, který je v souladu s vaším prodlouženým obličejem. Z barev pastelové odstíny, můžete vyzkoušet pružné ztrvalení.
Vyhýbat se: strukturovaným a příliš krátkým střihům.

 

Trojúhelníkový obličej (špičkou nahoru)
Jako: Jodie Foster, Isabelle Huppert
Osobnost: instinktivní a blízká přírodě. Máte ráda jednoduché věci: vytvářet a konkretizovat vaše projekty. Víte, že čas pracuje pro Vás a stačí jen čekat.
Váš střih: Aby váš účes působil žensky a pružně, musí být v souladu s jemnými rysy obličeje, nikdy ne strukturovaný. Co se týká barev, zvolte diskrétní odstín, jemné ztrvalení.
Vyhýbat se: krátkým a efilovaným střihům

 

Trojúhelníkový obličej (špičkou dolu)
Jako: Jennifer Lopez, Jennifer Aniston
Osobnost: intelektuální, přemýšlivá, se sklonem k duchovnu, zbožňujete duchaplnost. Váš vývoj doprovází dlouhodobá četba a bádání. Někdy bezstarostná, s lehkostí přenecháte ostatním materiální starosti. 
Váš střih: strukturovaný, zjemnělý, s objemem, který spíše směřuje do horní části obličeje. Z barev si vybíráte zářivé odstíny, jemné ztrvalení.
Vyhýbat se: příliš dlouhým těžkým účesům.

 

Šestiúhelníkový obličej
Jako: Sharon Stone, Kate Moss
Osobnost: citlivá, vášnivá, přizpůsobivá. Žijete citem, neděláte než to, co se vám líbí. Respekt je důležitý, stejně jako důvěra, kterou prokazujete, někdy více než rozum. Váš střih: strukturovaný, v úhlech, objemový a v pohybu, ze stran tváří a z krku. Zvolte si živé barvy, popř. pevné ztrvalení.
Vyhýbat se: težkým nebo příliš jemným formám.

 

Obdélníkový obličej
Jako: Nicole Kidman, Gwynet Paltrow
Osobnost: střídmá, rozhodná, organizační typ. Rádi sestavujete projekty a vedete je do zdárného konce. Vaše potřeba jednat a řídit vás pohání k podnikavosti. vyjadřujete se jasně, upřímně a precizně.
Váš střih: strukturovaný tak, aby byl účes dobře definován, objem v čelistní části. Z barev si vybírejte studené barvy a preferujte pružnou trvalou.
Vyhýbat se: zaobleným formám, hladkým nebo příliš stupňovaným.

 

 

Reklama