Možná byste si podle titulku mohli myslet, že se okatá hvězda Winona Ryder chystá odpracovat si svých 480 hodin veřejně prospěšných prací, které jí napařil soud, zametáním na hřbitově. Ale ona se přece jen zase chystá točit...
Od jejího „soudního extempóre" ji teď totiž čeká první filmová role. Poté, co ji o předloňských Vánocích prodavači v obchodním domě Saks na Fifth Avenue v Los Angeles nachytali s taškou plnou kradeného oblečení a módních doplňků, si jedenatřicetiletá herečka, která si už jednou málem sáhla na Oscara, ve filmu ani neškrtla.
Její - dodnes pro mnoho lidí nepochopitelné - zlodějské choutky jí profesionální image pochroumaly natolik, že nedostala jedinou nabídku k natáčení. Za několik měsíců se však začne natáčet černá komedie Chvála. Spolu s Winonou budou ve snímku hrát také Debra Winger, Hank Azaria nebo Ray Ramano, známý televizní herec, který se proslavil díky seriálu Raymonda má každý rád.
Scénář k filmu vytvořil Michael Clancy a pravděpodobně jej bude také režírovat. Děj černé komedie je poněkud komplikovaný. Vypráví o americké rodině, ve které se spolu střetávají zástupci tří různých generací. Poté, co zemře „hlava rodiny" a všichni příbuzní se sejdou na okázalém pohřbu, spustí se lavina podivných rodinných tajemství a skrytých vztahů.
Reklama