Tak hodnotí filmoví kritici nedělní udílení Zlatých Glóbů. O tom, kdo si „rozdělí" tyto prestižní filmové a televizní ceny, se totiž diskutovalo už před několika měsíci. Muzikál Chicago a dramata The Hours a About Schmidt - právě tyto filmy platily za želízka v ohni a z letošního šedesátého ročníku Zlatých Glóbů si odnesly nejvíce cen ze všech nominovaných filmů.
Muzikálové retro z roku 1975, Chicago, bylo oceněno už dříve. „Body" v podobě Zlatých Glóbů filmu přinesli hlavně jeho hlavní protagonisté - Renee Zellweger a Richard Gere. Právě oni se totiž mohou pyšnit oceněním Nejlepší komediální či muzikálový herec. Drama The Hours, příběh tří žen, vyhrál kategorii Nejlepší drama. Ani tady nezůstali herci pozadu. Nejlepší dramatickou herečkou se stala Nicole Kidmanová, která si ke své postavě Virginie Woolfové z části napsala i scénář. „Říkala jsem scénáristům, aby to nechali na nás, na hercích. Námět filmu byl zajímavý sám o sobě," říká pětatřicetiletá rodačka z Austrálie. Spolu s ní je ve snímku možné vidět i Meryl Streep a Julianne Moore. "Chcete získat ocenění za nejlepší film? Obsaďte do něj tyhle tři," sklonil herečkám poklonu při děkovném projevu na jevišti producent filmu Scott Rudin. Nejlepším dramatickým hercem za minulý rok se stal Jack Nicholson. Ve snímku About Schmidt, který získal celkem dva Glóby, hraje ovdovělého důchodce. „Nevím, jestli se mám radovat, nebo stydět," uvedl pětašedesátiletý herec, když přejímal cenu.
V neděli večer se v luxusním hotelu Hilton v Beverly Hills nerozdávaly ceny jen filmovým tvůrcům. Ocenění si odnesli také ti, kteří točí televizní seriály. Nejlepšími televizními herečkami se například staly Jennifer Aniston (Přátelé) a Kim Cattral (Sex ve městě).
Reklama