Jak se asi cítí ti, kteří byli nominování na prestižní filmovou cenu Zlatý Glóbus? Očekávaný šedesátý ročník této ankety už zná své favority. Každý, kdo získal nominaci, se už netrpělivě těší na devatenáctý leden. Právě v tento den se budou v hotelu Hilton v Beverly Hills ceny rozdávat.
„Jsem z toho úplně na větvi," prozradila manželka Michaela Douglase Catherine Zeta-Jones. Tu komise navrhla jako nejlepší herečku v komediální roli. Muzikálová veselohra Chicago získala celkem osm nominací v různých kategoriích. „To je důvod, proč se věnuji herectví," uvedla dojatá herečka. Film je inspirován dvacátými léty minulého století, ale první verzi spatřili diváci v kinech už v roce 1974. Tehdy si hlavní roli zahrála legendární Liza Minelli. „Nemohlo mě potkat nic lepšího, než být součástí takového skvělého filmu. A jsem strašně pyšná na své přátele," říká další nominovaná z Chicaga Renée Zellweger.
Také v kategorii dramatické tvorby už začíná být jasno. Nominaci za nejlepší herecký výkon drží Nicole Kidman za snímek Hodiny, ve kterém si zahrála s Meryl Streep a Julianne Moore. Moore má zase nominaci za film Daleko od nebes. "Bylo mi velkou ctí hrát v Hodinách. Spolupráce s Meryl a Julianne byla opravdu vynikající," pochvaluje si Nicole.
První nominaci od Titaniku získal také Leonardo DiCaprio za roli ve filmu Newyorské gangy. Snímek má na kontě ještě další čtyři nominace. "Jsem moc rád, že jsem mezi nominovanými," uvedl DiCaprio, který je jedním z pěti navržených na titul nejlepšího herce v kategorii dramatických filmů. V kategorii nejlepší herec v žánru komedie a muzikál jsou mezi nominovanými například Hugh Grant za roli ve filmu Jak na věc nebo Richard Gere (Chicago).
Reklama