Nejen fešák Hugh Grant, ale i další kolegové z branže tvrdí, že se Sandrou Bullock je docela veselo, hlavně pak na filmovém place. Dokonce se jí prý začalo přezdívat Jim Carrey v sukních. A co mají tihle dva společného?
Brzo začne na filmová plátna útočit komedie Dvoutýdenní vyhazov, ve které hrají Sandra Bullock s Hughem Grantem hlavní role. Osmatřicetiletá Bullocková měla prý odjakživa ráda legraci, i když jsme ji mohli vidět i v dramatických nebo akčnějších rolích. Ztvárněním postavy Lucy ve Dvoutýdenním vyhazovu si zase oblékla komediální kabátek.
"Tvrdila jsem sice, že už nikdy nebudu hrát v romantických komediích, ale nemyslela jsem tím, že se vzdám komedií jako takových," říká Bullocková. "Ženy, které hrají v komediích, jsou nazývány romantickými komičkami, ale muži, kteří dělají komedie s romantickými prvky, jsou vždycky prostě jen komici," dodává poněkud krkolomně herečka.
Vždycky prý toužila být ve světě veselých filmů takovou kapacitou, jako je "maska" Jim Carrey. Děj filmu podle ní tu a tam protne nějaká krátká kouzelná chvilka, která promlouvá o charakterech postav Bullockové a Granta. Sandra, která film zároveň produkovala, přirovnává kouzelné momenty ke scéně ze svého oblíbeného filmu Aféra, kterou si budeš pamatovat. Ve filmu z konce padesátých let tančí Cary Grant a Deborah Kerrová na přídi lodi. "Dvojice tančí a on potom zabloudí rukama pod její kabát," vysvětluje Bullocková. "Tohle malé gesto řeklo více, než tisíc slov." Za nejhezčí scénu v jejím vlastním filmu pak Sandra považuje chvíli, kdy George (Hugh Grant) a její Lucy tančí na přídi lodi (!). George zachrání opilou Lucy před pádem z paluby do vody. "Začala jsem padat přes palubu a on zakřičel: Zpátky! a pak mě zachránil. To je podle mě nejhezčí scéna," dodává herečka.
Jejich přátelského vztahu na place se hned chytli různí spekulanti. "Pracovalo se nám spolu opravdu dobře, ale jen pracovalo," dušuje se Sandra.
Reklama