"Být nesmrtelná? No to byla hrůza!" uvažuje nahlas Liv Tylerová, která v bájné filmové trilogii Pán prstenů hraje elfskou princeznu Arwen. Právě její postava operuje s výsadou věčného života. "Bylo by hrozné žít tři tisíce let. Revma a tak," usmívá se Liv.
Druhý díl třídílné ságy „Pán prstenů: Dvě věže“ s doslova nesmrtelným námětem pohádkových skřítků a čarodějů právě útočí na americká a evropská kina. "Jsem na film velmi pyšná, ale bylo pro mě těžké představit si, že jsem nesmrtelná. Je velmi obtížné si to připustit," řekla Liv na propagační tiskové konferenci v Paříži.
Monstrózní projekt, který u nás loni v lednu odstartoval první epizodou „Pán prstenů: Společenstvo prstenu“, má rovněž pohádkový rozpočet: tři sta milionů dolarů na film. Po uvedení první epizody však pokladny kin po celém světě "vyplázly" 860 milionů dolarů čistého zisku.
Česko čeká premiéra Dvou věží příští rok v lednu, třetí díl pak ještě o rok později. Liv Tylerová říká, že až Pána prstenů dotočí, půjde hrát do muzikálu. "Když jsem byla malá, chtěla jsem být zpěvačka. Pocházím z muzikantské rodiny a zpívání mi bylo vždycky bližší než princezna z rodu skřítků," doplňuje Liv.
Reklama