Spor mezi Houstonovými začíná stále více houstnout. Půjčených sto milionů dolarů visí ve vzduchu jako ozon a otec s dcerou teď spolu začali komunikovat prostřednictvím televizní obrazovky.
„Vrať nám peníze, které nám dlužíš!“ vzkázal v úterý večer dvaaosmdesátiletý John Houston své dceři v televizním pořadu Slavní a spravedlnost, který vysílá stanice ABC. „Síly okamžiku“ dosáhl zoufalý otec zejména tím, že svůj prosebný spot natočil ze své nemocniční postele.
Den poté navštívila studio televize ABC Whitney. V rozhovoru si postěžovala, že její otec používá jasný psychický nátlak a že ho k tomu určitě někdo navedl. Devětatřicetiletá herečka navíc tvrdí, že otcova společnost jí nikdy žádných sto milionů dolarů nevyplatila.
John Houston už přitom rok usiluje o to, aby dcera miliónový dluh jeho společnosti splatila. Jeho nahrávací společnost Arista Records jí prý astronomickou půjčkou pomohla z mnoha finančních problémů. „Nejde mi o to, aby dcera platila dluh mně, chci, aby ho zaplatila mé společnosti,“ nechal se slyšet otec slavné zpěvačky. „Jak k tomu přijdou moji zaměstnanci?“
„V mém věku už nemůžu dlouho čekat, Whitney. Tak si prosím dobře rozmysli, kdy nám peníze splatíš. Víš přece, že mým přáním je strávit poslední rok života na lodi na nějakém klidném místě,“ sípal otec Houston v televizním pořadu, který sledovalo přes jednadvacet milionů diváků. Whitney však v rozhovoru pro ABC odpověděla: „Svého otce stále miluji a doufám, že i přes rozdíly, které jsou mezi námi, spolu budeme moci pracovat. Ale vím bezpečně, že mi jeho společnost nikdy sto miliónů nevyplatila.“
Reklama