Když si někdo z ničeho nic změní jméno, může to znamenat jen dvě věci: buď je dotyčný korunním svědkem a čeká ho ještě náročná plastická operace, nebo se jednoduše rozvedl. Všechno však může být úplně jinak. Tak jako v případě manželů Courteney Cox-Arquette a Davida Arquette.
„Monica“ ze seriálu Přátelé se totiž ze dne na den rozhodla, že se svého manžela zbaví. Alespoň tedy ve svém jméně. Ihned poté, co si Courteney vyzvedla nový občanský průkaz, se začaly množit otazníky: Je pár v krizi? Směřuje manželství ke konci? Co bude další krok? Courteney Cox však tvrdí, že mezi ní a Davidem je všechno v nejlepším pořádku. K „odoperování“ příjmení svého manžela se rozhodla z úcty ke svému otci Richardu Coxovi, který loni zemřel na rakovinu.
Jak Courteney potvrdila časopisu In Style, chtěla se jako malá holka jména Cox zbavit. „Když jsem byla dítě, chtěla jsem si změnit jméno, protože se mi nelíbilo. Teď však můj otec odešel a já svoje rodné jméno už nepustím,“ řekla osmatřicetiletá herečka v prosincovém vydání časopisu.
Courteney a David se seznámili v roce 1996 při natáčení hororového filmu Vřískot. Vzali se však až v roce 1999.
Reklama