Jako by nestačilo, že se v Buckinghamském paláci krade. Ono se tam dokonce znásilňuje! Aby učinil přítrž řečem, které poslední dobou vyvolaly skandály kolem britské královské rodiny, princ Charles minulý týden oznámil, že se pustil do vyšetřování dvou nejpropíranějších případů.
První se týká případu bývalého komorníka Lady Di, Paula Burrela, obviněného z loupeže princezniných věcí. Sama královna Alžběta II. před dvěma týdny přiznala, že si vzpomíná, jak jí Burrel upozorňoval na fakt, že některé z Dianiných věcí odnáší do úschovy. Byly to tytéž věci, které ho později měly usvědčit z krádeže. Královská rodina tuto verzi potvrzuje. Všeobecným názorem Britů ale je, že královna se do Burrelova případu vložila jen z toho důvodu, aby zabránila vynášení nežádoucích informací ze života pomazaných hlav.
Druhý případ, kterým se Charles začal zabývat, je obvinění svého bývalého zaměstnance ze znásilnění. Minulý víkend se George Smith (42), bývalý komorník prince Charlese, svěřil listu Mail On Sunday se svým tajemstvím. V roce 1989 byl prý znásilněn jiným palácovým zaměstnancem. Obviněný násilník zatím nebyl identifikován. Úřad prince Charlese oficiálně oznámil, že dané obviněný bylo řádně vyšetřeno v roce 1996, kdy se obět poprvé ozvala a nebyly shledány žádné důvody pro pokračování ve vyšetřování. Britská právnická firma Kingsley Napley vydala oznámení, založené na výpovědi obviněného, ve kterém jsou veškerá Smithova obvinění samozřejmě popřena.
Britská královská rodina, které stojí o vše, jen ne o skandály, by byla ráda, kdyby se obě věci vyšetřily už do konce roku.
Reklama