Ben Affleck a Matt Damon společně zplodili milionáře. Nejbystřejšímu ze všech diváků, který sledoval jejich seriál Push, Nevada (Tlač, Nevado), slíbili jako jeho spolutvůrci rovný milion dolarů. Třináctidílný seriál o mystickém pouštním městě se začal vysílat v polovině září a nyní už skončil. Zároveň je však znám nejúspěšnější luštitel záhad, kterým se stal čtyřiadvacetiletý Mark Nakamoto ze západního New Yorku.
Rozluštit záhadu – tak málo stačilo, aby se jeho konto pořádně zakulatilo. Kdo byl chytrý jako Nakamoto, nenechal se odradit ani krátkou přestávkou, která seriál postihla po čtyřech týdnech jeho vysílání. Pozdější sledovanost pak byla velmi nízká, diváci si už seriál v programu televize ABC hledali jen obtížně.
Jak tvrdí noviny Los Angeles Times, čerstvého milionáře, který se živí jako asistent manažera ve vydavatelské společnosti, osvítil duch svatý při sledování fotbalového zápasu. V poločase konečně přišel na to, jaké tajemství ukrývala poslední třináctá epizoda. Zavolal tedy na soutěžní telefonní číslo a „nahlásil“ rozpletené záhady všech třinácti dílů. Nakamoto se dovolal jako vůbec první, ačkoliv o několik vteřin později mělo stejný nápad více než deset tisíc diváků.
Ben Aflleck dříve zdůvodnil neobvykle vysokou odměnu pro diváky s humorem: „Není vůbec levné přimět lidi, aby se na váš pořad dívali.“ Doufejme, že ho humor neopustí ani po svatbě s Jennifer Lopez, kterou si milenci naplánovali na den svatého Valentýna v příštím roce.
Reklama