„Jednoznačně vinna!“ Takový verdikt vznesla soudní porota v Beverly Hills začátkem listopadu nad hlavou Winony Ryderové. Jednatřicetileté herečce, která už od loňského prosince čelí obžalobě z krádeže šatů a módních doplňků a vandalismu, hrozí podle sazebníku až tříleté vězení. Rozsudek bude vynesen 6. prosince, ale už nyní je jasné, že dvakrát na Oscara nominovaná hvězda vyvázne pravděpodobně jen s podmínkou.
Odborníci se nad jejím chováním příliš nepozastavují. Říkají, že kradení je návykové a že když se loni Winona pokoušela z obchodního domu Saks Fifth Avenue v centru Los Angeles odnést si módní zboží za více než pět a půl tisíce dolarů, nebyl to pravděpodobně její první prohřešek, ve kterém hlavní roli hrály dlouhé prsty. „Winona si stejně jako mnoho dalších celebrit myslí, že je nedotknutelná a že si může dělat co chce, aniž by komukoli o svém chování podávala vysvětlení. Je velmi pravděpodobné, že to Winona zkusí v budoucnu znovu,“ uvedl Charles Figley, psycholog Státní univerzity na Floridě. Figley dále říká, že se bavil s několika lidmi, kteří pro Winonu pracují. „Potvrdili mi, že herečka měla už několik podobných incidentů,“ dodává lékař.
Soudy s Ryderovou se táhnou už téměř rok a Winona stále tvrdí, že je nevinná a že došlo k nedorozumění. Obchodní dům prý má ve své databází číslo kreditní karty a může s ní nakládat podle libosti. Winona si zřejmě myslela, že mávne na prodavačku „jako že už jde“, a ona „koupené“ zboží zpětně namarkuje a strhne obnos z jejího konta. „Děti, které se stanou slavnými už v dětství, se často dostanou na šikmou plochu,“ říká psycholog Figley...
Reklama