V neděli dvacátého října padla v Praze první klapka třetího celovečerního filmu režiséra a producenta Davida Ondříčka „Jedna ruka netleská“. Jde o černou komedii ze současné doby, jejímž ústředním motivem je jedinec a jeho osobní štěstí. Scénář s Ondříčkem, tvůrcem komerčně nejúspěšnějšího filmu roku 2000, Samotářů, napsal herec a frontman skupiny MIG 21 Jiří Macháček. Ten se ve filmu současně objeví vedle Ivana Trojana, Marka Taclíka a Kláry Trojanové v jedné z hlavních rolí. Hudebně se snímku ujal autor hudby předchozích Ondříčkových filmů Jan P. Muchow.
„Měli jsme touhu udělat současný film, který by byl srozumitelný jak českým, tak zahraničním divákům,“ říká o svém novém filmu Ondříček, jenž začal s Macháčkem na scénáři pracovat v dubnu loňského roku. „Jak bude vypadat, bylo jasné hned od začátku, přestože šlo o spontánní psaní o libovolných tématech, která nás zajímají nebo trápí,“ upřesnuje Macháček: „S určitostí můžu říct, že náš scénář má sto dvanáct stran. Zbytek je zatím ve hvězdách.“
Ve filmu, jenž nemá klasický přímočarý příběh a soustředí se především na bizarní osudy jednotlivých postav, se tak objeví i motivy vesmíru, médií či krize identity. „Současně se diváci mohou těšit na řadu překvapivých rozuzlení,“ dodává tajemně Ondříček.
Natáčet se bude do konce letošního roku v exteriérech a interiérech převážně v Praze a okolí, premiéra je plánována na osmnáctého září 2003. Koproducenty filmu jsou Lucky Man Films, Cinemart a Barrandov Studio.

Reklama