Plazí se v bahně, zálibně se hladí po svém plochém bříšku a když zpívá, prudce vlní boky. Takové jsou videoklipy pětadvacetileté kolumbijské zpěvačky Shakiry. Ačkoliv před publikem zpívá už od svých třinácti let, na vrchol slávy ji vynesly až písně Whenever, Whenever a Underneath Your Clothes, které v poslední době doslova ovládly rádia po celém světě. Shakira si v úterý odnesla pět prestižních hudebních cen. V divadle Jackie Gleason se uděloval historicky první ročník cen MTV – Latinská Amerika. Mladá zpěvačka vyhrála všechny kategorie, do kterých byla nominována, a sice Umělkyně roku, Videoklip roku, Zpěvačka roku, Popová zpěvačka roku a Nejlepší umělkyně severu.
Udílení cen zahájila rocková legenda Rolling Stones a vystoupil také Carlos Santana, který se neubránil „anglickému trendu“ a dnes už zpívá výhradně v angličtině. Angličtina na galavečeru nezněla jen z úst Carlose Santany. Ačkoliv se udělovaly ceny za latinskoamerickou hudbu, na pódiu se v roli výherců objevili i dva ryze američtí interpreti. Zpěvačka Pink získala ocenění Mezinárodní popová zpěvačka roku a cenu Mezinárodní rockoví umělci roku si odnesli chlapíci z Red Hot Chilli Peppers.
Shakiřinými uměleckými protějšky se letos stali Argentinec Diego Torres, který si domů odnesl ocenění za Nejlepšího umělce jihovýchodu a zpěvák z též země Manu Chao, který vyhrál cenu Alternativní umělec roku. Nejúspěšnější rockovou skupinou roku se stala kapela La Ley z Chille. Cenu za celoživotní přínos latinskoamerickému hudebnímu umění přišla převzít skupina Soda Stereo z Argentiny.
Přímý přenos z udílení cen mohli sledovat diváci ve Španělsku na kanále MTV - Latin America a s anglickými titulky mohli show sledovat i hudbymilovníci na stanici MTV2.
Reklama