Když jde o velké peníze, může jít dlouholeté kamarádství stranou. Přesvědčil se o tom i George Clooney. Aféra Clooneygate, kdy hercům manažer Michael Groober zpronevěřil nad 250 tisíc dolarů, pokračuje. Nejprve to vypadalo jako běžný obchod a zdánlivě rovná a průhledná majetková transakce. Prozatimní závěr? Clooney je rozčílený do běla a jeho manažer Grober se už raději poohlíží po jiné práci.
Michael Gruber, který je Clooneyovým dlouholetým mediálním agentem, se pustil do investice, která nedopadla zrovna nejlépe. Bez vědomí svého „chlebodárce“ investoval z jeho kasy 250 tisíc dolarů do pochybného italského projektu Jezero Como, který však byl, jak se ukázalo, spíše fantazií. (Zprávy dále uvádějí, že Clooney na Italy nezanevřel a svou vilu v italském stylu prý bude stále obývat).
Po vyčíslení škod rezignoval toto úterý Michael Gruber na ředitele Kreativní agentury umělců, tedy agentury, která se „stará“ o mimořádné talenty hollywoodského umění a jejím klientem je právě Clooney nebo raper Ice Cube a režisér Brett Ratcher. Podle novin Los Angeles Times mohla mít jeho rezignace spoustu důvodů. Jedním z nich je údajný nátlak Clooneyho, kterým donutil Grobera prakticky okamžitě odstoupit.
Společnost vznikla v roce 1994 a v té době byl Clooney uznávaným hercem v televizních seriálech. Na špici ho tehdy dostala zejména role v seriálu Pohotovost a také množství titulních stran různých časopisů, na kterých se usmívala jeho tvář. Aféru Clooneygate odmítl hlavní protagonista komentovat. „Je to situace, jakou jsem si nepředstavoval,“ prohlásil Gruber pro časopis Variety Report.
Reklama