„Myslíte si o něm, že je ingorant? Zavolejte mu a řekněte mu to naplno!“ Podobnou výzvu našli před časem čtenáři v britském bulvárním listě Daily Mirror. Hned pod expresivním titulkem bylo zveřejněno soukromé telefonní číslo do domu Stevena Binga. Sedmatřicetiletý Bing loni opustil herečku a modelku Elizabeth Hurley, když zjistil, že je těhotná a britský tisk ho za to ostře kritizoval.
Redakce Daily Mirror věnovala tento týden Steve Bingovi celou jednu stránku. Novináři se tentokrát nepouštěli do rozboru jeho charakteru, ale vytiskli na ní omluvu. Krátké omluvné sdělení v podobě „Promiň, Steve“ se objeví také na vybraných internetových stránkách.
Sedmatřicetiletý Bing, který pochází z opravdu majetné rodiny a je korunním dědicem multimilionového bohatství, žádal po listu čtyřicet milionů dolarů odškodného. Série omluv, kterou tento týden rozpoutala „zlobivá“ redakce Daily Mirror, se však stala polehčující okolností a Bing z požadované částky pravděpodobně sleví. Noviny ho kritizovaly především za jeho přístup ke své ex-partnerce. Když Steve zjistil, že je Liz Hurley těhotná, trousil kudy chodil rýpavé poznámky, které se týkaly Liziny věrnosti a veřejně popřel možnost, že by dítě mohlo být jeho. Testy DNA však prokázaly, že dnes půlroční Damian je jeho potomkem. „Hrdý otec“, kterého Daily Mirror nazývala „Bing Ládin“ má se svým synem však pouze finanční styk, a to při platbě alimentů.
Noviny do své omluvy napsaly: „Rádi bychom se při této příležitosti upřímně omluvili panu Bingovi za to, že jsme o něm pohrdavě psali a potom neprofesionálně otiskli jeho soukromé telefonní číslo. Vystavili jsme ho tak mnoha nepříjemnostem a tímto se mu omlouváme. Naši čtenáři by měli vědět, že pan Bing není ignorant, jak jsme napsali. Je to naopak velmi citlivý člověk, který pomáhá rodinám s dětmi, které byly postiženy nějakými potížemi.“ Bing k tomu řekl: „Jsem potěšený, že Daily Mirror už konečně říká pravdu...“
Reklama