Přerod popové hvězdy ve scénáristku může podle všeho začít. Podle některých nejtalentovanější zpěvačka posledních dvaceti let, podle některých jen tvrdá kalkulátorka s vlastní image, totiž Madonna, oznámila, že se chystá napsat scénář k filmu. Po jejím posledním snímku Swept Away, ve kterém nakonec i sama hrála, to bude jedna z prvních jejích spisovatelských a filmových aktivit. (pomineme-li její nedávnou „křeč“, kdy prohlásila, že napíše knížku pro děti).
Ačkoliv na filmu Swept Away nenechali kritici nit suchou, chystá se Madonna napsat scénář k filmu, který bude kopírovat část jejího vlastního života. Sama k tomu říká: „Začala jsem psát a teď napíšu skutečně svojí věc.“ Film bude prý o dívce, která je na jedné straně neuvěřitelně slavná, na straně druhé neustále pochybuje o smyslu své práce a svého života vůbec. „Hlavní postava mého filmu žije v Hollywoodu, ale ona si přesto nepřipadá nijak důležitá,“ prozradila Madonna reportérům The Sun.
Celý scénář stojí v podstatě na psychické labilitě hlavní postavy. „Je to založené na osobnostech lidí, které skutečně znám. Řekla bych, že je to hystericky veselé,“ hodnotí Madonna svůj literární počin.
Pro kontroverzní postavu nového filmu má Madonna skutečně přehršle životních zkušeností. Nafotila erotické fotografie, stala se nejprve sexuální bohyní, poté příkladnou matkou a manželkou. Její přátelé jsou k jejímu scénáři spíše skeptičtí, ale přesto jí přejí, aby své dílo dokončila začátkem příštího roku. Zpěvaččini blízcí se nejspíš bojí, že by o nich mohla prostřednictvím scénáře prozradit nějaká tajemství. Madonna nejprve hodlá dokončit své připravované album. „Chci nejdřív dokončit svojí desku a potom se vrhnu na psaní scénáře. Zatím jen sbírám inspiraci,“ prozradila tajuplně. Je jisté, že scénáristka Madonna zároveň počítá sama se sebou jako s představitelkou hlavní role. Vedle ní by měli ve filmu zazářit i Gwyneth Paltrow a Rupert Everett.
Reklama