Tento víkend žilo kalifornské Miami především zvukem silných motorů a vůní oleje. Na osmdesát tisíc automobilových fanoušků se přišlo podívat na Velkou cenu Ameriky, která na zaoceánském kontinentě platí za vůbec nejprestižnější ocenění těch, kteří mají rádi rychlou jízdu. Proto se závod neobešel bez výrazné podpory známých hvězd, z nichž se některé z lásky k automobilovému závodění vyznaly časopisu People už minulý týden.
„Opravdu se moc těším, nebude to pro mě žádný problém,“ hlásila hlavní patronka soutěže, latinskoamerická sexbomba Sofia Vergara, která se v posledním roce zviditelnila hlavně rolí ve snímku Big Trouble. Právě jí byl totiž přiřknut exkluzivní úkol – závod odstartovat. Sama Vergara potom tvrdí, že závodění je její druhou přirozeností. „S celou rodinou často sledujeme podobné závody. Jezdíme i do Monaka,“ chlubila se reportérům z People.
Největší hvězdou však byl nepochybně osmatřicetiletý rocker Lenny Kravitz, který ovšem paradoxně o nutnosti své účasti pochyboval. Protože ale přišel především podpořit svého dlouholetého kamaráda, závodníka Maxe Papise, který si jeho účast vysloveně vynutil, řekl: „Max závodí a já jsem tu, abych ho podržel. Navíc tato událost je především skvělá pro město.“
Závod ovšem nakonec nevyhrál Papis, takže mu Kravitzova podpora nebyla k ničemu. Držitelem prestižního titulu se stal Cristiano de Matta, mezi dalšími hvězdami, které mohli fanoušci na závodech vidět, byl například člen skupiny N´ Sync JC Chazes a hudební skupina Train.
Reklama