Naproti všem problémům – diplomatickému konfliktu s Irákem nebo faktu, že jeden z nejstarších indiánských kmenů Yankees brzo vyhyne, zaměřily se noviny New York Times na kariéru Britney Spearsové, popové hvězdičky, která začátkem prosince oslaví jedenadvacáté narozeniny. Analýza Britneyiny slávy se tak dostala v neděli dokonce na titulní stránku New York Times, které už roky platí za jedny z nejčtenějších a nejoblíbenějších novin v New Yorku.
List se domnívá, že sláva a oblíbenost Spearsové (zejména u teenagerů) nemusí zákonitě znamenat pěvecké nadání. Britney, která začala s dvěma culíky a s písničkou Baby One More Time, jejíž klip se odehrával v prostorách školní tělocvičny, se teď snaží být za každou cenu vyzývavá, sexy a dospělá. Vzdechy, dráždivé pohyby a pohledy – jednoduše image ála Lolita už zřejmě dávno odvál čas. Přesto si Britney dokázala za poslední čtyři roky svým zpěvem vydělat úctyhodných dvaapadesát milionů dolarů. Paradoxně však, jako by její obliba stále klesala. Prodeje jejích alb mluví za vše: prvního alba se prodalo čtyřiadvacet milionů kopií, druhého už jen devatenáct a třetího, které vyšlo loni v listopadu, pouhých devět milionů.
Ač to třeba mladá zpěvačka neměla v plánu, na výsluní, nebo spíše do povědomí celého světa se dostala také díky svým osobním problémům. Její rodiče se letos rozvedli, rozešla se se svým partnerem Justinem Timberlakem a její tetě budou lékaři co nevidět operovat rakovinu vaječníků. Britney toho měla už asi opravdu dost, když v srpnu prozradila časopisu People, že si dá alespoň půl roku od práce pokoj.
Tento týden se ale vrací zpět do nahrávacího studia v Los Angeles, aby se s manažerem Larrym Rudolphem domluvila na filosofii připravovaného alba. Z kuloárů pronikly informace, že jí Rudolph radí ještě více lascivnosti a více sexu. Nové album by tedy mělo být ještě více dráždivé, než ty předchozí. Otázkou je, zda už teď není její produkce za pomyslnou hranicí vkusu.
Reklama