Kam se poděla hvězda komedií a náš oblíbený bavič? Tak takovou otázku si možná pokládají někteří fanoušci Toma Hankse. V minulosti oblíbený komediální herec a vtipálek se transformoval do seriózního a vážného umělce. Svědčí o tom alespoň řada jeho posledních rolí. Největšími kousky posledních let jsou filmy jako Zelená míle, Zachraňte vojína Ryana nebo Appolo 13, kde dostal Hanks skutečnou příležitost prokázat svůj herecký um. A důkaz, že se mu to daří? Dva Oscaři doma na poličce.
Hanks se však opět vrací k žánru, který ho proslavil – ke komediím. Spolu s filmařskými bratry Coenovými se co nevidět vrátí ke svým komediálním kořenům. Podle Daily Variety se Hanks „upsal“ nepředvídatelnému režisérovi Joelovi a ještě nepředvídatelnějšímu scénáristovi Ethanovi Coenovi. Oba bratři připravili pro stříbrné plátno vlastní přepis klasické komedie z roku 1955 Ladykillers (Zabijačky) a Hankse si vybrali hned do hlavní role. Film ukáže Toma Hankse jako alkoholického člena gangu, který se mimo svůj byt nechová zrovna poctivě. Banda podvodníků na veřejnosti předstírá, že jsou hudební skupina. Místo pěkné písničky, kterou by si zahráli je však zajímá, koho by okradli.
Zabijačky se stanou prvním společným dílem bratrů Coenových a Hankse. Pro herce to může znamenat rychlý návrat mezi hollywoodskou top-smetánku. Jeho poslední komedií (nebudeme-li počítat dabing ve filmu Příběh hraček 2), byla v roce 1998 lovestory Láska přes internet s Meg Ryanovou.
Hanks se zřejmě rozhodl, že u komedií na chvíli zakotví. Mezi jeho plány do budoucna patří totiž třeba připravovaná akční komedie Chyť si mě, které bude z režisérské židle šéfovat Steven Spielberg. V únoru příštího roku se také začne natáčet mystický příběh pro děti s názvem Polární expres. Snímek bude o magickém vlaku, který zaveze malého chlapce až na severní pól. Film bude režírovat Hanksův kamarád Robert Zemekis, který má na režisérském kontě fenomenální snímek Forrest Gump.
Reklama