Koho by před deseti lety napadlo, že Tom Cruise bude mít děti. A koho by napadlo, že se jeho rodičovství stane hlavním tématem novinářských otázek. A to i v případě, když právě teď plní kina jeho nový sci-fi film Minority Report. Hlavní herecká hvězda snímku i fenomenální režisér Steven Spielberg přijeli minulé úterý do Berlína, aby zde své zatím poslední společné filmové dílo představili. Více než samotný film však – zdá se - přítomné novináře zajímalo, jaké to je být umělec a rodič v jedné osobě.
Oba muži se shodli na tom, že nadměrné sledování televize je dětem škodlivé a že mnohem prospěšnější a zdravější je pro ně hodnotná četba. „Opravdu nechci, aby se moje děti rády dívaly na televizi,“ prohlásil pro časopis People čtyřicetiletý Cruise, který ještě v manželství s Nicol Kidman adoptoval sourozence Isabellu a Connora. „Snažím se je zaměřit hlavně na četbu,“ doplnil. Cruisovy děti se smějí na televizi dívat jen tři a půl hodiny týdně. A to jen za předpokladu, že mají dobré výsledky ve škole. „Také nemají příliš dovoleno hrát hry na počítači,“ říká Cruise.
Podobně vychovává děti i Steven Spielberg. Ačkoliv oběma mužům pomohla ke slávě právě televizní obrazovka, jejich děti k ní téměř nesmějí. Spielberg, který má ze svých dvou manželství celkem sedm potomků, dovoluje svým dětem sledovat televizi nejvíce jednu hodinu denně. Nejdřív si však musejí udělat úkoly, uklidit dům, převléknout se, umýt se a teprve potom mohou televizi zapnout a usadit se na gauči. „Moje děti se nesmějí dívat na zprávy, protože jsou teď mnohem méně cenzurované, než byly, když jsem vyrůstal já. Všechny ty věci jsou teď mnohem děsivější, než dřív. Raději mám zprávy, které pocházejí ode mě,“ doplnil šestapadesátiletý režisér.
Reklama