Ten Nick Nolte! Zřejmě má pocit, že si v mládí příliš neužil a tak teď všechny alotrie tropí až teď, na stará kolena. Tento jedenašedesátiletý herec byl v polovině srpna zadržen dopravní policií na jedné z hlavních silničních tepen v Malibu, když zkratkovitě přejížděl z pruhu do pruhu a způsobil tak málem dopravní nehodu. Strážníci, kteří ho tehdy zadrželi, se shodují, že byl zřejmě nejen pod vlivem alkoholu, ale také drog. Okamžitě po zatčení byl Nolte eskortován na policejní stanici a poté, když vystřízlivěl, si pobyl čtyři dny v californské nemocnici Silver Hill, která se specializuje na drogové a alkoholové rehabilitace.
„Byl tam jen tak dlouho, jak on sám považoval za nutné,“ uvedl časopisu People hercův tiskový mluvčí Paul Bloch.
Nyní, o více než měsíc později, podstoupí Nolte odvykací protidrogovou a protialkoholní léčbu v psychiatrickém centru v městě Connecticut.
Jak to vlastně všechno vzniklo? 11. srpna se v dopoledních hodinách přiřítil na hlavní silnici v Malibu mercedes, ve kterém seděl – podle očitých svědků – zcela opilý a zfetovaný Nolte. „Pánovi přílivu“ prý ve zmateném přejíždění z pruhu do pruhu nevadila ani nepřerušovaná čára. Strážník zastavil vozidlo a uviděl v něm známého herce, který evidentně netušil, co se vlastně děje. Mluvčí správce malibské silnice, na které „umělec“ ohrožoval provoz, novinářům uvedl: „Strážník zastavil vozidlo a uvnitř seděl podnapilý a omámený Nick Nolte. Měl zarudlé oči a byl zřejmě pod vlivem alkoholu a drog.“ Krevní testy, které byly provedeny ihned po zadržení, nebyly zveřejněny.
Reklama