Nebuďme překvapení, když se Melu Gibsonovi náhle zamotá jazyk. Podle časopisu Variety prý hvězda filmu Znamení a komedie Po čem ženy touží, bude oživovat dva již zaniklé starověké jazyky. Gibson, který si v roce 1995 vysloužil sošku Oscara za nejlepší režii k historickému filmu Statečné srdce, totiž právě připravuje scénář ke snímku o Ježíši Kristu. Herci budou na Gibsonův popud v celém filmu hovořit tehdejšími dobovými jazyky, tedy aramaištinou a latinou. Šestačtyřicetiletý herec ale dosud nepřišel na žádný způsob, jak starodávnou mluvu rychle a především umělecky exhumovat. Děj filmu s názvem Vášeň bude pojednávat o posledních dvanácti hodinách Kristova života. "Lidé si myslí, že jsem blázen. A dost možná, že opravdu jsem. Ale možná, že jsem také génius," nešetřil sebevědomím Gibson na tiskové konferenci v Římě, kde bude od listopadu také probíhat natáčení. Gibson si je jistý, že jazyk nebude v jeho filmu tím nejpodstatnějším sdělením. "Budu využívat především řeči obrazu," plánuje si úspěšný herec a režisér.
Od listopadu zaplní Gibsonův štáb prosotry slavného filmového studia Cinecitta v Římě. Tady v minulosti tvořil třeba legendární režisér Federico Fellini a natočil zde svá nejlepší díla, také třeba snímek La Dolce Vita.
Sám Gibson se ve filmu nepředstaví. Do hlavní role však obsadil třiatřicetiletého Jima Caviezela, který se divákům představil ve filmu Tenká červená linie. Máří Magdalénu si zahraje italská herečka Monica Belluci.
Italové se už na natáčení těší. Hollywoodské studio však Gibsonovo nadšení nesdílí a film dokonce nechce ani pustit do amerických kin. "Bohužel, nikdo z Hollywoodu se nechce při natáčení potýkat se dvěma mrtvými jazyky," vysvětluje Gibson negativní postoj Hollywoodu.
Reklama