Udílení populárních cen Emmy za nejlepší televizní dokumenty a seriály nebylo ve Spojených státech jedinou společenskou událostí minulého víkendu. V neděli se totiž ve Washingtonu vyhlašoval šestnáctý ročník Hispánské ceny, která oceňuje zejména ty umělce, kteří se věnují dobročinné činnosti. Cenu si odnesl latinskoamerický zpěvák Ricky Martin, u něhož porotci ocenili nejen jeho přínos hudebnímu světu, ale také jeho humanitární aktivitu.
Převzetí ceny se však neobešlo bez Martinových dojatých slziček. Pořadatelé totiž pro Rickyho připravili takové překvapení, které by nenechalo v klidu snad ani hrocha. Ocenění mu přišla předat holčička, kterou Martin před časem zachránil na ulici v Kalkatě. Měla velmi komplikovaný zánět očí, a kdyby ji nevzal do nemocnice a nezaplatil jí operaci, pravděpodobně by oslepla.
"Opravdu mě to dostalo, nečekal jsem to, to je to nejkrásnější překvapení," vzlykal jedenatřicetiletý zpěvák na pódiu. Kdo Rickyho zná, ví, že temperamentní umělec neumí jen smyslně hýbat boky. Jeho rodiče ho prý odjakživa vychovávali k úctě k lidem, k lásce k Bohu a také k vědomí, že na světě není sám a že je potřeba pomáhat slabým a nemocným. Hluboce věřící Martin na pódiu před tím, než opět usedl do hlediště, řekl: "Omluvte moje slzy, ale toto je událost, která se skutečně vryla do mého srdce." Martin dále vyslovil přesvědčení, že zachráněná kalkatská holčička je jen začátkem jeho humanitárního snažení.
Spolu se supermodelkou španělského původu Ester Canadasovou sponzoruje dětskou nadaci Sabera Foundation. "Ricky se k nám přidal, zrovna když jsme pořádali velkou záchrannou misi v Kalkatě," vysvětlila supermodelka. Její nadaci sponzoruje řada slavných hvězd. Mezi nimi také například Trudi Stylerová, manželka zpěváka Stinga, a také zpěvačka Gloria Estefan. Sama Canadasová říká, že zřídit nadaci pro děti bylo to nejlepší, co jí v životě napadlo. Brzy se "lidé ze Sabera Foundation" pustí do další dobročinné mise v Indii. "Zatímco v Indii je Ricky Martin známým a oblíbeným zpěvákem, v Kalkatě ho moc neznají, a tak byl pro děti prostě Strýček Ricky," říká Canadasová. Podle ní se Ricky nedá zastrašit ani nebezpečností a náročností dobročinných akcí na těchto Bohem zapomenutých místech.
Reklama