Hlavní nedělní událostí v kalifornském Los Angeles bylo udělování cen Emmy za nejlepší televizní seriály a dokumenty. V pořadí už čtyřiapadesátý ročník této soutěže skýtal několik očekávaných a několik zcela nových nominací. Cenu konečně získal Ray Romano, Steven Spielberg a také producenti seriálu Přátelé. Cenu za nejsledovanější a nejoblíbenější televizní seriál, který ovšem čeká poslední natáčecí rok, převzala představitelka Rachel, dvaatřicetiletá herečka Jennifer Aniston. Se svým manželem seděla v hledišti a drželi se za ruce. Když ji moderátor večera vyvolal na pódium, aby převzala cenu za všechny své „přátele“, zmohla se jen na překvapené (u Američanky však nikoliv překvapující) „Ach, Bože!“ Na pódiu už ale dodala: „Děkuji mnohokrát, je to pro mě velká čest.“ Jennifer dále – jak se sluší a patří - poděkovala rodině, přátelům a všem, kteří ji znají.
Tím pravým překvapením večera byl však bývalý starosta New Yorku Rudolph Giuliani, který předal hned dvě ceny. První za Nejlepší dramatický dokument (Západní křídlo) a druhou předal tvůrci Aaronovi Sorkinovi za Přívalovou bouři. Giuliani za doby svého úřadování prošel „starostovskou“ zkouškou ohněm. Za doby jeho šéfování zaútočili teroristé na dvojčata světového obchodního střediska. Od té doby ho polovina Američanů buď čistě miluje (za jeho militantní názory vůči zemím Blízkého Východu) a nebo upřímně nenávidí (v podstatě za totéž). Další ceny si domů do vitríny dají už zmíněný Ray Romano za seriál Příjemné překvapení a také Steven Spielberg za velice realistický seriál Banda bratrů. Další cena putovala k režisérovi Alanu Ballovi za dokument Šest stop pod povrchem, který se vysílal na komerčním kanálu HBO.
Emmy však letos neobdařila jen režiséry, na své si přišli také herci. Za své umělecké výkony byli oceněni Allison Janney, Stockard Channing a John Spencer.
Reklama